Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.02.2022

Nintendo ekibinin en yeni oyunu olan Pokemon Legends Arceus, şirketi gerçekten çok sevindirecek bir başarı elde etti. 28 Ocak 2022 tarihinde oyuncularla buluşturulmuş olan Pokemon Legends Arceus, dün yapılan açıklamaya göre 6.500.000 milyon satış miktarını geçmeyi başardı. Zaten çıkış yaptığı andan itibaren, 48 saat içerisinde Japonya'da 1.400.000 satış yapmayı da başarmıştı. Bu da, Pokemon Legends Arceus'u, Japonya'da Nintendo Switch üzerinde en iyi satış yapan 2. oyun haline getiriyor.

Pokemon Legends Arceus 6.500.000 satış yapmayı başardı

Eğer bir karşılaştırma yapacak olursak, serinin bir önceki ana oyunları olarak gösterebileceğimiz Pokemon Sword ve Shield, ilk haftada 6 milyon satış yapmıştı. Çıkışından 31 Aralık 2021 tarihine kadar da, 23,9 milyon satış yapmayı başarmıştı. Bizleri Sinnoh bölgesinin daha eski bir haline götüren Pokemon Legends Arceus ise, muhtemelen aynı süre zarfında, Pokemon Sword ve Shield ikilisinden daha fazla satış yapmayı başaracak gibi görünüyor.

Eğer merak ediyorsanız ve henüz oynama fırsatınız olmadıysa, Pokemon Legends Arceus'tan da bahsedelim. Daha önce de belirttiğimiz gibi Pokemon Legends Arceus'ta, Sinnoh bölgesinin eski bir halini görüyoruz. Burada, ilk Pokedex'i tamamlamaya çalışıyoruz. Gizemli bir profesör bize yardımcı oluyor. Rowlet, Cyndaquil ya da Oshawott arasında bir seçim yaparak, oyuna başlıyoruz. Sizlerle oyunun incelemesini de paylaşmak isterdik fakat ne yazık ki oyun elimize geçmedi. Eğer ilerleyen günlerde elimize geçerse, sizlerle incelemesini de paylaşarak, oyunun neler sunduğundan detaylıca bahsedebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.