Pokémon GO’ya gelecek 8 yeni özellik!

Pokémon GO’ya gelecek 8 yeni özellik!

Hepsi de heyecanlandırıyor.

Çıkış yaptığı günden bu yana birçok sunucu hatası sorunları yaşatan ve yetersiz içeriğiyle çoğu kesimden eleştiri toplayan Pokémon GO’ya geleceği konuşulan 8 yeni özellik var! Oyun, şu anda sadece Pokémon yakalamak ve Gym savaşları yapmaktan ibaret. Fakat tabii ki bu uzun sürmeyecek. Niantic yepyeni özellikler için çalışıyor. İşte Pokémon GO’ya beklediğimiz yeni özellikler!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2016-07-12t024453z_1_lynxnpec6b046_rtroptp_3_nintendo-stocks

1. Takas yapabilme olanağı

Daha önce de açıklanan muhtemel takas özelliği yakın zamanda gelebilir. Arkadaşlarınızla Pokémon takasları yaparak daha çok güçlenebilir ve bulunduğunuz bölgede yenilmez olabilirsiniz. Nasıl bir sistemle geleceğini veya belirli sınırlar çerçevesinde mi takas yapacağımızı şu anda bilemiyoruz. Umarız 1. seviye bir oyuncuya 1800 CP’ye sahip bir Gyarados vermemiz mümkün olmaz. O zaman Pokémon yakalamanın bir anlamı kalmaz çünkü. Gerçek hayatta çevresi sağlam olanın güçlü olmasına alışkınız ama, oyun o kadar da gerçekçi olmasın değil mi?

trade-your-pokmon-with-friends

2. Arkadaşlarınızla gerçek zamanlı dövüş

Geleceği bilinen özelliklerden biri de arkadaşlarla yapılan gerçek zamanlı dövüşlerdi ve bu özellik ile oyundaki dövüş eksikliğini şimdilik azaltacağını düşünüyoruz. Bunun yanında dövüş siteminin de değişmesi lazım tabii ki. Ekrana tıklamaktan başka stratejiler de yapmak istiyoruz. Ayrıca bu özellik de umarız sadece dövüşten ibaret olmaz. Yani hem dövüşürken hem Pokémonlarımız gelişse, hem karakterimiz gelişse, hem de bazı ödüller kazansak fena olmaz hani. Yoksa dövüş dövüş nereye kadar?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

battle-pokmon-with-friends

3. Daha iyi Pokémon takip aracı

Bildiğiniz gibi şu anda Pokémon’ları takip etmek epey bir sorunlu ve zor. Hatta son güncellemede yaşanan bir hata sebebiyle en yakınımızdaki Pokémon’u bile 3 adım uzaklıkta görüyoruz. Yeni gelecek araçla birlikte artık, yakınımızdaki Pokémon’ların yönünü de daha kolay belirleyebileceğiz. Daha gelişmiş navigasyon özelliği, Pokémon GO tanıtım videolarında da gözükmüştü zaten.

better-pokmon-tracking-tools

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

4. Gerçek hayata daha fazla entegre edilecek

Pokémon GO’nun yine tanıtım videolarından hatırlayacağınız gibi, gerçek hayata daha entegre bir oyun görmüştük. Şimdilik sadece Pokémon simülasyonunu kameradan görebiliyoruz. Fakat yakın zamanda bizleri daha detaylı bir sanal gerçeklik bekliyor. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, oyundaki yönleri, gerçek hayatta bir tabelaymış gibi görebileceğiz!

see-more-of-the-game-juxtaposed-into-the-real-world

5. Efsanevi Pokémon’lar eklenecek

Pokémon GO şimdilik sadece 1. nesil Pokémon’ları içeriyor. Şüphesiz ki, oyun yapımcılarının uzun süreli planları var ve Pokémon hikayesine sadıklar. İlk olarak, oyunda bulunan 3 takımda da 3 farklı efsanevi Pokémon sembolü var. Bunların ileride oyuna ekleneceğini tahmin ediyoruz. İkinci olarak da yine tanıtım videolarında gördüğümüz üzere, büyük bir grup Mewtwo isimli Pokémon’u yakalamaya çalışıyor. Yeni gelecek bazı etkinliklerle de, efsanevi Pokémon’ları yakalamak için büyük bir savaşın içinde kendimizi bulabiliriz.

legendary-pokmon-and-more-pokmon-in-general-are-coming

6. Etkinlikler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, oynadığınız şehirde bir etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, World of Warcraft’tan da tanıdığımız “Raid” görevleri, yani baskın görevleri oyuna eklenecek. Büyük ihtimal belli saatlerde ve kısıtlı zaman boyunca çıkacak olan bu etkinliklere katılıp başarılı olduğumuzda önemli ödüller elde edeceğiz. Ayrıca bu etkinlikler sayesinde Pokémon GO oyuncuları daha fazla sosyalleşme şansına da sahip olacak.

city-wide-events

7. Takım savaşları

Şehir çapındaki etkinliklere katılmak için fazla zamanınız yok mu? Sizin için de iyi haberimiz var. Takım savaşları özelliği de yolda. Arkadaş grubunuzla buluşup başka bir grupla savaşabileceksiniz. Bu özelliği de zamanında tanıtım videolarından izlemiştik ve aşağıdaki görselde de görebilirsiniz. Bakalım oyunda kaç tane Roket Takımı olacak?

team-battles

8. Pokéstop ve Gym özelleştirme

Şimdilik bütün Pokéstop ve Gym noktaları standart bir görüntüye sahip. Peki uzun ve zorlu bir savaştan sonra ele geçirdiğiniz Gym’e bazı şeyler eklemek istemez miydiniz? Niantic bunun sözünü verdi ve bu noktaların bir çok yönden özelleştirilmesine imkan vereceklerini açıkladı. Umarız Gym savaşlarını en kısa zamanda daha stabil hale de getirirler. Şimdilik oyundaki sunucu hatalarını düzeltmekle ve yeni ülkelere getirmekle meşguller ama oyunun geleceğinde bizi heyecanlandıran birçok yeni özellik var!

pokstop-and-gym-customization

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.