Pokémon GO’nun son sunucu güncellemesi, Vaporeon’dan başka pokémonlara da ayarlamalar yapıldığını gösteriyor

Pokémon GO’nun son sunucu güncellemesi, Vaporeon’dan başka pokémonlara da ayarlamalar yapıldığını gösteriyor

Son sunucu güncellemesi, ayrıca bazı pokémonlar için güç dengesi ayarlamaları da içeriyor.

Son sunucu güncellemesi, ayrıca bazı pokémonlar için güç dengesi ayarlamaları da içeriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Pokémon

Öncelikle yamanın sunucu tarafında ne gibi değişiklikler yaptığına bir göz atalım. Bunlar büyük ihtimalle fark etmeyeceğiniz değişiklikler. Çünkü bu değişiklikler, son zamanlarda bir PokéGym veya PokéStop’a uğramayı alışkanlık haline getirdiyseniz ancak fark edeceğiniz değişiklikler.

Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre, bazı PokéStop ve PokéGym’ler oyundan kaldırılmış. Bu da, çoğunlukla mekan sahibinin isteği üzerine gerçekleşmiş. Ancak, bu mekanlar arasında parklar gibi halka açık alanlar da mevcut. Halka açık yerler için yapılan bu uygulamanın neden yapıldığını anlamak biraz zor olsa da, belediye ve şehir yönetimlerinin bir nedenleri olduğuna inanıyoruz.

Serebii.net üzerindeki habere göre, Pokémon’ların sürekli doğduğu belli yerlerde, başka Pokémon’lar da göreceğiz. Örneğin; Onix çıkan bir bölgede Doduo bulma şansımız epey yüksek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyuna yapılan en büyük değişiklik ise bazı Pokémon’lara gelen güç dengesi ayarlamaları. Kotaku’nun haberine göre; Eeve’nin, su geliştirmesi olan Vaporeon’un Water Gun yeteneğinin gücü 10’dan 6’ya düşürüldü. Aqua Tail yeteneği %10 oranında zayıflatılırken, Hydro Pump yeteneği ise %50 oranında güçlendirildi.

Bir oyuncu tüm Pokémon’lara yapılan değişiklikleri bir Reddit iletisinde toparlama zahmetine girişmiş. Vaporeon haricindeki değişiklikler için henüz resmi bir açıklama yok. Ancak, Vaporeon ile ilgili değişiklikler Pokémon GO Twitter sayfası tarafından onaylandı.

Tüm bu değişiklikler; ne Apple Store, ne de GooglePlay Store üzerinde detaylı olarak belirtilmiş. Bu kaynaklarda görebileceğiniz tek bilgi, “küçük metin düzeltmeleri” şeklinde bir açıklama. Özellikle PC oyuncuları bu tarz değişiklikleri “Yama Notları” altında okumaya alışıklar. Bu tarz yama notlarını mobil oyunlarda görmek biraz daha zor. Niantic’i eleştirmiyoruz fakat, bu tarz değişiklikleri oyuncuların kendilerinin fark etmesindense, resmi kaynaklarca açıklanmasının daha hoş olduğunu düşünüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.