Pokémon GO’nun şarj sorununa alternatif bir çözüm!

Pokémon GO’nun şarj sorununa alternatif bir çözüm!

Sonunda birileri bunu yapmayı akıl etti.

Pokémon GO hepimizi sokaklarda avare gibi dolaştırmaya devam ediyor. Ancak, oyunun küçük bir sorunu var. O da, oyun açıkken şarj tüketiminin çok yüksek olması. MagicalSuperStore rumuzlu oyuncu da bundan sıkılmış olacak ki, kendi Poké Topu şeklindeki şarj cihazlarını üretmeye başlamış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

poketopsarj

Şarj cihazı, 5300 mAh kapasitede ve 2.1 amper değerinde akım üretiyor. Bu da, herhangi bir telefonu 2-3 kere şarj etmeye yeterli bir değer. Üründe; biri mavi, biri de kırmızı olmak üzere iki adet led ışığı bulunuyor. Mavi olan şarj cihazının edildiğini gösterirken, kırmızı olan ise telefonumuzun şarj edildiğini gösteriyor. Ayrıca üründe, çanta veya kemerinize tutturmak için bir de klips mevcut.

MagicalSuperStore rumuzlu dükkan sahibi ürünün hikayesini şöyle anlatıyor: “Pokémon GO’nun telefonumun şarjını bitirmesinden sıkıldım ve bu cihazlardan bir tane yapmaya karar verdim. Poké topuyla telefonumu şarj etmenin, şarj için havalı bir yol olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, insanların Pokémon GO oynadığımı anında fark etmeleri çok güzel bir duygu.” Unutmadan söyleyelim ki, MagicalSuperStore, Nintendo ve Niantic’ten bağımsız bir üretici.

El yapımı Poké Topu şarj cihazları, sipariş üstüne, San Fransisco’da imal ediliyor. Dünya çapında kargolama seçeneği olan ürünün fiyatı ise 40 dolar. Bu ücret, muadili olan şarj cihazlarından fazla gibi görünse de, bize göre böyle bir ürün için makul bir fiyat. Tabii ürünün Türkiye’ye ulaşması için de bir kaç hafta beklemek gerekiyor. Ürünün detaylarına ve sipariş seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.