Menü
https://leadergamer.com.tr/iste-hafta-cikisini-yapacak-olan-oyunlar/
Pokemon GO 9 Ağustos 2016 10:14

Pokémon GO’nun “Nearby” özelliği daha kullanışlı hale getirildi

Sonunda oyunun geliştiricileri, oyuncuların sesini duydu.


Pokémon GO’yu sıkça oynuyorsanız, oyunun en başından beri nefret edilen özelliği olan “Nearby” özelliğini de mutlaka biliyorsunuzdur. Oyunun ilk sürümlerindeki patili “Nearby” özelliğinin nasıl çalıştığı tam olarak bilinmiyordu ve birçok oyuncu için de çalışmıyordu zaten. Geliştiriciler de yakın bir geçmişte bu patileri kaldırmıştı ve “Nearby” özelliğinde sadece Pokémon’ları görünür yapmıştı. Geçtiğimiz oyuna gelen bir güncelleme ise, bu özelliği baştan aşağı değiştirdi ve oyuncular resmen bayram etti!

Pokémon GO

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceğiniz ekran, oyunun yeni “Nearby” özelliğini gösteriyor. Artık PokéStop’larda bulunan Pokémon’lar açık bir şekilde, hangi PokéStop’da görüldüğü belli olurken, “The Sightings” ise eski “Nearby” özelliği gibi çevrenizde olabilecek Pokémon’ları gösteriyor. Bu özelliğin en iyisi de, PokéStop’larda bulunan Pokémon’ların üzerine o ekranda tıkladığınız zaman, o PokéStop’un nerede olduğunu oyun size gösteriyor.

Henüz her oyuncu tarafından görülemediği belirtilen bu yeni özellik, Pokémon GO’yu açtığınızdan itibaren her 10 saniyede bir kez kendini yeniliyor ve sizin 200 metrelik çevrenizi tarıyor. Tabii bu özellik oyuna bir güncelleme ile geldi ve güncelleme ile gelen veya iyileştirilen tek özellik de bu değil. 0.33.0 güncellemesi ile birlikte oyunda PokéTopu atarken yaşanan hatalar düzeltilirken, Ayrıca artık takma adımızı sadece 1 kez olmak üzere, değiştirebiliyoruz. Eğer kötü bir takma adınız varsa, bu sizin için bulunmaz bir fırsat.

Son olarak tekrar hatırlatmak gerekirse, haberimizin ana konusu olan yeni “Nearby” özelliği her oyuncu için görülmüyor olabilir ve özellik bu hali ile oldukça limitli. Zaten geliştiriciler de bu sistemin geliştirileceğini belirtiyor. Ayrıca bu yeni sistemin bir de GIF hali bulunmakta, eğer yukarıdaki görsel sizlere yetmediyse. Hadi, Pokémon avına!

Pokémon GO

Kaan GEZER Editör