Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.12.2016

Pokemon GO kan kaybetmeye devam ediyor!

31065317513_0da93d07aa_o

Çıktığı gibi ortalığı kasıp kavuran ve 7'den 70'e herkesin merak edip deneyimlemesine sebep açan Pokemon GO, yükselme hızına oranla çok daha ani bir düşüş yaşadı. Yerlerde gezinen aktif oyuncu sayısı ve Super Mario Run'ın çıkışı, oyunu yavaş yavaş emekliliğe doğru götürüyor.

British Medical Journal tarafından yayımlanan rapor, bizlere Pokemon GO yüklü telefonların aktivitelerini gösteriyor. Bu rapora göre, ilk 4 haftasında muazzam bir çıkış yakalayan Pokemon GO, sonraki 4 hafta da ise düşmeye devam ederek başladığı yere dönmüş. 01-31 Ağustos 2016 tarihleri arasını kapsayan rapor, Pokemon GO yüklü 1182 tane iPhone'u kapsıyor. iPhone'un seçilme sebebi ise istisnasız her modelinde adım sayar özelliğinin olması. İlk 4 haftasında iPhone'ların aktivite hareketliliği, Pokemon GO yüklü olanlarda daha fazla iken, ikinci dört haftanın sonunda bu oranlar yeniden birbirine eşitlendi. Böylece insanların Pokemon GO'yu bir heyecanla yükleyip, sonrasında ise yüzüne bakmadıkları gerçeği ortaya çıktı.

Pokemon GO 06 Temmuz 2016’da yayımlanmış, Android ve iOS platformlarında oynanabilen bir Arttırılmış Gerçeklik (AR) oyunudur. Bu haberimize tıklayarak, sizlere özel hazırladığımız Pokemon GO haberimize ulaşabilirsiniz.  Ayrıca, 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de çıkacak oyunları ise bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.