Pokémon GO yakında çıkabilir!

Pokémon GO yakında çıkabilir!

Doğada yeni pokemonlar kovalamak için sabırsızlanıyoruz.

Pokemon hayranları tarafından dört gözle beklenen ve bu Temmuz ayında çıkış yapması beklenen artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon GO’da, beta deneme süreci tamamlandı. Peki, şimdi ne olacak? Biz hemen söyleyelim, artık yapmamız gereken ve olacak olan tek şey oyunun çıkışını bekleyip, oynamaya başlamak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Excellent-Pokémon-GO-Wallpaper

Resmi olarak, Pokémon GO beta test süreci 30 Haziran 2016’da sonlandı ve şimdi hayranları, oyunun çıkış tarihini merakla beklemeye başladılar. Geliştirici firma Niantic, Pokémon Şirketi ve Nintendo’dan oyunun çıkış tarihi ile ilgili henüz hiç bir açıklama gelmedi ve sessizliklerini koruyorlar. Bu durum hiç şüphesiz Pokémon hayranlarının ne zaman çıkacağı üzerine tahminler yapmaları için bir engel değil.

Bazı görüşlere göre, oyun en geç bu hafta sonuna kadar Android ve IOS’a sürpriz bir çıkış yapabilir. Sebebi ise, Birleşik Devletler’de bu hafta sonu ev sahipliği yapılacak Ulusal Pokémon Turnuvası. Bu turnuva vesilesiyle oyunun piyasaya sürülmesini ya da en azından çıkış tarihinin verilmesini bekleyen kişi sayısı az değil. Bir diğer teoriye göre ise, Pokémon GO’nun Nintendo başkanı Satoru Iwara’nın oyun dünyasını derinden sarsan ölümünün yıl dönümünde çıkışını yapacağı yönünde. Bu şekilde, Nintendo’nun Satoru Iwara’ya da saygılarını sunmak niyetinde olabilecekleri de belirtiliyor.

pokemon_bulbasaur_squirtle_144_2560x1600_wallpaperhi.com

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tabii ki oyunun bu iki olasılıktan birinde çıkışını yapmayacağı da olası ve bunun üzerine yapılan bir diğer tahmin ise, oyunun çıkışını 20 Temmuz 2016 ile 25 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapacağı yönünde. Sebebi ise çizgi roman hayranlarının yakından takip ettiği ve her yıl düzenlenen San Diego Comic Con ile çakışma ihtimali.

Nintendo’nun yaptığı açıklamaya göre, oyun en geç Temmuz 2016 sonuna kadar çıkışını yapacak. Eğer oyunun piyasaya sürülme duyurusu Temmuz 2016 ile 25 Temmuz 2016 tarihleri arasında da gerçekleşmezse, yüksek ihtimal ay sonuna kadar beklememiz gerekecek ki, bu olasılık Pokémon hayranlarının pek düşünmek istemeyeceği bir husus. Belki de geliştiricilere eksikleri üzerinde daha fazla durma olanağı vereceği için, en sağlıklısı çıkışını biraz geç yapması olabilir. Duyuruyu merakla bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.