Kilise içinde Pokémon GO videosu çeken Rus oyuncu, hapis cezasına çarptırıldı

Kilise içinde Pokémon GO videosu çeken Rus oyuncu, hapis cezasına çarptırıldı

Keşke videoyu yayımlamadan önce birkaç kez düşünseymiş.

Pokémon GO oyununun patladığı zamanlarda, bir Rus oyuncu, Rusya’daki bir kilisede Pokémon GO videosu çekmişti. Bu video sırasında, din ile alakalı birçok espri de yapmıştı bu oyuncu. Tabii bu görüntüler internete yüklendikten sonra, bu oyuncu tutuklanmıştı. Washington Post sayesinde geçen sene öğrenmiş olduğumuz bu bilgi, bayağıdır karşımıza bir güncelleme ile çıkmamıştı. Yani, Sokolovsky isimli bu Rus oyuncu, o günden beri gözaltında idi. Geçen günlerde ise duruma yeni bir güncelleme geldi ve Kilise içinde Pokemon GO videosu çeken Rus oyuncu, hapis cezasına çarptırıldı. Konunun detaylarına geçmeden önce, haberimize konu olan videoya bir göz atalım hemen aşağıdan.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geçen Cuma günü gözaltı süreci biten Sokolovsky, gözaltı bitimi sonucunda, Pokemon GO videosu yüzünden tam 3 buçuk yıllık bir hapis cezasına çarptırıldı. Bu konu hakkında, “Aptal olabilirim ama kesinlikle her şeyi aşırı yapan biri değilim. Uzun zaman önce, insanlar kamplarda hapis tutuluyordu. Hem de çok uzun zaman boyunca, 3 buçuk yıl boyunca değil. Çünkü onlar kominizim veya Stalin hakkında yanlışlıkla şaka yapıyordu. Şimdi de beni 3 buçuk sene boyunca hapis tutmak istiyorlar, açık saçık bir halde şaka yaptığım için. Bana kalırsa bu tam bir acımasızlık, barbarlık.” diyen Sokolovsky, pek de pişman gözükmedi bizlere.

2012 senesinde benzer bir suçtan ötürü hapis yatmış olan Sokolovsky, görülen o ki aynı durumu tekrar yaşayacak ve 11 Mayıs 2017 tarihinde tekrar hapsi boylayacak. Tabii ki devletin, dine karşı bir hassaslığı olabilir fakat 3 buçuk senelik bir hapis de biraz fazla gibi göründü, hem de kısa bir video için. Yine de bu duruma, Sokolovsky gibi barbarlık veya acımasızlık diyemeyiz. Ortada kaldık açıkçası.

Kilise içinde Pokémon GO videosu çeken Rus oyuncu, hapis cezasına çarptırıldı Pokemon GO

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty: WWII için neden heyecanlanmamanızı söylediğimiz fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.