Pokémon GO karakterleri, Fukuşima çevresinden kaldırılıyor!

Pokémon GO karakterleri, Fukuşima çevresinden kaldırılıyor!

Tokyo Elektrik Enerjisi Şirketi (TEPCO)'nin talebiyle Pokémon GO karakterleri, Fukuşima'dan kaldırılıyor

Japonya’da Tokyo Elektrik Enerjisi Şirketi (TEPCO), yayımlandığı günden bu yana milyonları peşinden sürükleyen Pokémon GO’nun tasarımcısı Niantic’ten, Pokémon karakterlerinin nükleer santral bölgelerinden kaldırılmasını talep ederken, oyunculardan da Fukuşima nükleer santral tesisinden uzak durmalarını ve kendilerini tehlikeye atmamalarını istedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

A Pokemon appears on the screen next to a woman as a man plays the augmented reality mobile game "Pokemon Go" by Nintendo in Bryant Park in New York City, U.S. July 11, 2016. REUTERS/Mark Kauzlarich TPX IMAGES OF THE DAY

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, çalışanlarının Pokémon GO’yu iş yerinde oynamalarını yasaklayan Tepco’nun bu talebi, Niantic tarafından ise olumlu karşılandı. Şirket, kendileri de sorun tespit ederse oyunun o kısımlarında değişiklik yapılabileceğini duyurdu. Japon demir yolu şirketleri de Niantic’ten benzer taleplerde bulunmuş, oyun karakterlerinin istasyon peronlarından ve tren raylarından kaldırılmasını istemişti. Oyun, her ülkeye sunulmamasına rağmen bir ayı doldurmadan dünyada ciddi tehlike ve kayıplara sebep oldu. Oyun severlere tekrar tekrar dikkatli olmaları çağrısında bulunuyoruz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.