Pokémon GO oynarken Poké toplarınız donuyorsa, çözümü burada!

Pokémon GO oynarken Poké toplarınız donuyorsa, çözümü burada!

Donan toplar sayesinde yakaladığınız Pokémon artık yok olmayacak.

Pokémon GO ile saatlerce sokaklarda yürüdükten sonra, nadir bir Pokémon bulup, onu yakalama heyecanına kapılmışken, hatta ve hatta o Pokémon’u yakalamışken başınıza en kötü ne gelebilir? Evet, doğru tahmin ettiniz. Poké topunuz donabilir ve yakaladığınız o nadir Pokémon yok olabilir. Peki, bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? Bu sorunun cevabını, sizlere bu rehberimizde vereceğiz. Bu yolları denedikten sonra, Poké toplarınız eskisi kadar fazla, hatta hiç donmayabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

poke_ball_by_mhalse-d5jvnhq

Rehberimize tam olarak başlamadan önce şunu söyleyelim, donan Poké topları sorunu genellikte kalabalık bir bölgede bulunduğunuz zaman ve oyunun sunucularının çok meşgul olduğu zaman Pokémon GO oyuncularının karşısına çıkıyor. Öncelikle şunu söyleyelim ki, oyunun geliştiricileri bu oyunu tam anlamı ile düzeltene kadar ne yazık ki donan toplar sürekli olacak ve sürekli karşımıza çıkmaya devam edecek. Yani kesin bir kaçışı bulunmuyor bu sorunun. Fakat hemen aşağıda sizlere sunacağımız yollar, donan Poké toplarından nasıl hemen kurtulacağınızın anahtarını da verebilir tabii ki.

Bu güne kadar birçok insan donan toplardan kurtulmanın bir çözümünü, uygulamayı en baştan açmak olarak biliyordu fakat bu yolu takip ederseniz, yakalamış olduğunuz Pokémon’u kaybedebiliyorsunuz. Eğer Poké topunu attığınızda oyun donduysa, sol üstte çıkacak olan dönen Poké topu sembolünü bekleyin ve bu sembolü gördüğünüz zaman hemen telefonunuzun ana ekranına dönün. Yani oyunu kapatmayın, sadece arka plana çekin. Telefonunuzun ana menüsünde 5 ile 10 saniye arasında bekleyin ve arka plandaki uygulamayı tekrar aktif hale getirin. Zamanlamayı doğru yaptığınız taktirde bu sorundan kurtulmanın en garanti yolu şimdilik bu.

pokemon-go-nick_statt-screenshots-1.0

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Üstte belirttiğimiz çözüm yolu hoşunuza gitmediyse veya işe yaramadıysa, bu yol da işinizi görebilir. Bu sefer ise, işe Poké topunu fırlatmadan önce başlamanız gerekiyor. Eğer yakalayacağınız Pokémon’u gördüyseniz, üstüne tıklayın ve yakalama sahnesini karşınıza getirin. Bu sahnede 5 ile 10 saniye arasında bekleyin ve topunuzu o şekilde Pokémon’a atın. Bu şekilde oyuna ve oyunun sunucusuna zaman kazandırmış oluyorsunuz yüklemeler için. Bu da topun donma şansını azaltıyor fakat kesinlikle tamamen yok etmiyor.

Sizlere önerebileceğimiz son yolumuz ise, donan Poké topu sorununu düzeltmiyor fakat eğer Pokémon’u yakaladıktan sonra topunuz donduysa, o Pokémon’un kayıt altına alınmasını garanti ediyor. Eğer Pokémon’u top içerisine aldıktan sonra Poké topunuz donduysa, bu donuk sahnede 1 veya 2 dakika civarında hiçbir şey yapmadan bekleyin ve uygulamayı tamamen kapatın. Eğer Pokémon, o toptan çıkmadıysa, yani siz onu yakaladıysanız hesabınıza kayıt olmuş olacaktır. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki, o Pokémon dönerse sizindir arkadaşlar. Dönmezse zaten hiç sizin olmamıştır. Üzülmeyin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.