Pokémon GO yapımcısı, oyunun Gym sistemi hakkında yeni açıklamalar yaptı

Pokémon GO yapımcısı, oyunun Gym sistemi hakkında yeni açıklamalar yaptı

Gymlerin işleyiş tarzında bir değişiklik görme ihtimalimiz var.

Bilindiği üzere Pokémon GO, çıkışından bu yana mobil uygulamalar arasında en başarılı uygulamalardan bir tanesi olmayı başararak geliştiricisini hem mutlu etmiş, hem de bu sayede çalışmalarına devam etmesini sağlamış olan bir yapım. Game Developers Conference 2017 esnasında, Niantic, Inc. kıdemli ürün yöneticisi olan Tatsuo Nomura geliştirdikleri oyun hakkında konuştu. Verilen bilgilere göre ise, şirket de oyundaki gym adı verilen salonlar konusunda bir şeylerin geliştirilmesi gerektiğinin farkında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

pokémon go nianic inc

Polygon ile konuşan Tatsuo Nomura, “Oyundaki gymlerin daha fazla çalışmaya ihtiyacı var ve biz onu geliştirerek, sistemin çalışma prensibinde büyük bir değişiklik yapmaya çalışıyoruz.” dedi ve ardından, “Genel itibariyle, bunu nasıl yapacağımızı düşünme konusunda birazcık zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.” diye ekledi. Elbette tüm konuşması ve verdiği bilgi bu kadardan ibaret değildi. Tatsuo Nomura, “Bizim gymlerin mobil bir oyunda çalışacak şekilde bir yol bulmaya ihtiyacımız vardı.” şeklinde bir açıklama daha belirterek ekledi, “Mesela, oyunda hiç oynanamayan karakter yok. Bu, oyunun çalışma şekli değil. Biz bir MMO’yuz ve beklentimiz, insanların diğer insanlar ile oynaması.” dedi. Daha sonra ise, “Biz daha fazla insanın bu kısmı oynamasını istedik ve mekanik olarak bazı parçaların iyileştirme ihtiyacı olsa da, büyük bir kısmı oyunu dengeliyor.” şeklinde dile getirdi, oyun hakkındaki düşüncelerini.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tatsuo Nomura’nın Polygon’a dile getirdiği fikirlerine yorum yapacak olursak eğer, daha önceden belirtmiş oldukları Pokémon takas sisteminin yanı sıra, oyunda bulunan gym sistemine de bir değişiklik getirme konusunda odaklanmış görünüyorlar. Özellikle son zamanlarda iyice yolunu bekleten takas sistemi konusunda, bu sistemin başka yerlere odaklanılarak atlanmaması gerektiğini düşünüyoruz. Belki hem gymlerin çalışma prensipleri açısından sistem değişikliğini, hem de oyun için çok beklenen takas sistemini bir arada getirirler, şimdilik net bir şey söylemek pek mümkün değil, ama en azından bu konulara odaklanmış olduklarını bilmek, biraz da olsa rahatlatıcı olarak nitelendirilebilir. Aynı zamanda, Pokémon GO’ya ekleneceği söylenen destansı Pokémonlar da, Niantic, Inc.’in planları arasındaydı, küçük bir hatırlatma olması için. 2017 yılı içerisinde hepsi ile ne sırayla ya da nasıl karşılaşırız bilemiyoruz, fakat muhtemelen şirket yakın bir zamanda hayranlarını sevindirecek resmi bilgilerle dönecektir bizlere.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.