Pokémon GO çıkış yaptı!

Pokémon GO çıkış yaptı!

Oyun hakkında detaylar haberimizde.

Uzun süredir beklediğimiz Pokémon GO, sonunda çıkış yaptı. Şimdilik sadece Yeni Zellanda ve Avustralya’dan erişim sağlanabilen oyunun, içeriği hakkında bir çok bilgiye ulaştık. Oyunun kendisi ücretsiz, ancak çoğu oyun gibi, oyun içi satın alma özelliği barındırıyor. Fikir vermek gerekirse, 20 tane Poké topunun bedeli 100 altın olacak. 100 altının bedeli ise 0,99 dolar. Yani para harcayanların biraz daha avantajlı bir konuma geleceği bir oyun olacak gibi. 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

jqznnhy2mzqduiuegi3f

Oyuna belirli bir sayıda Poké topu ve Pokémonların ilgisini çekmemizi sağlayan tütsülerle başlıyoruz. Bu eşyalardan, seviye atladıkça edinebilecek veya yukarıda görebileceğiniz gibi, gerçek hayatta dolaşırken bazı noktalarda bulabileceksiniz. Ama tabii ki çok iyi yerlere gelmek için, ödeme yapmanız kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Pokémon GO’daki her şeyi, oyun altınlarıyla alabilirsiniz ve oyuna 0 altınla başlıyorsunuz. Şimdilik böyle bir özellik yok ama, beta sürümündeki gibi, her gün giriş yaptığınızda belli bir altın ödülü de daha sonra gelebilir. Aşağıdaki görselde, envanterimizle ilgili bazı bilgiler de ediniyoruz. Mesela, denk geldiğimiz Pokémonların fotoğraflarını da çekebileceğiz.

xseozqvvoq2lkgj4iqwu

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyun hakkında daha fazla detaya ve görsele ulaşmak istiyorsanız Android ve IOS mağaza sayfalarına bir göz atabilirsiniz. Size bir de küçük bir sır verelim, android sürümü için apk’ler şu anda internet ortamına düşmeye başladı. En yakın zamanda Türkiye için çıkış yapmasını diliyor, kimsenin bu sefer kendini Pikachu sanıp camdan atlamamasını umuyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.