Point Blank Türkiye Tayland’ı salladı!

Point Blank Türkiye Tayland’ı salladı!

Milli temsilcimiz DarkPassage.Kaspersky uluslararası arenada tarihi bir başarıya imza attı. 5 – 6 Ekim tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok Kentindeki Central World’de Uluslararası Bilgisayar Oyunu Turnuvası düzenlendi.

Üçüncü kez bir Türk takımı resmi olarak uluslararası düzeyde gerçekleşen Point Blank turnuvasında Milli takımlar seviyesinde yerini aldı. Turnuvaya 8 ayrı ülke katılım gösterdi (Rusya, Endonezya, Türkiye, Tayland, Brezilya, Tayvan, Venezuella ve Filipinler). Uluslararası Point Blank Şampiyonası’nı katılan takımlar ise 50.000 dolar para ödülünün de sahibi oldu. Turnuvayı 5.000’den fazla oyun sever yerinden izleme şansını da buldu ve 10.000’i aşkın seyirci de canlı yayınla bu heyecana ortak oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Point Blank Uluslararası Turnuva Resim 2Takımımız, ilk grup maçında Tayvan temsilcisi OWM yi “MidTown” haritasında 10-3 mağlup etti. 2. Maçında ise Tayland temsilcilerinden olan Innovate’i “Çöl Fırtınası” haritasında 9-7’lik skorla geçmeyi başaran temsilcimiz, gruplardaki son maçında Rusya temsilcisi AoeXe’ye 10-6 kaybederek gruplardan 2. çıktı. Yarı Finalde Endonezya temsilcisi GuardianForce ile karşılaşan ekibimiz “DownTown” haritasında 9-7 ve “StormTube” haritasında 7-5 kaybederek Final şansını yitirdi. 3-4.lük maçında için ise ikinci Tayland temsilcisi MITH.GlamoRousCrazy’e “Çöl Fırtınası” haritasında 7-3 mağlup olan DarkPassage, 2. Harita olan “BlowCity”de güzel bir performans sergilese de rakibine uzatmalarda 9-5 yenilerek turnuvaya veda etti ve 60.000 baht’lık 4.lük ödülünün sahibi oldu

Turnuva’yı gruplarda takımımızı mağlup eden Rusya milli temsilcisi AoeXe takımı kazandı. Turnuva boyunca çeşitli etkinlikler ve görsel şovlarla renklenen Point Blank Uluslararası Turnuvası, Dünya medyasında yer aldığı kadar Türkiye’de de geniş yer bulmaya devam ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.