PlayStation VR oyunlarının çoğu, DualShock 4 ile oynanabilecek!

PlayStation VR oyunlarının çoğu, DualShock 4 ile oynanabilecek!

İşte bu güzel bir haber.

Çıkışını yapmasına 3 ay kadar bir süre kala, PlayStation VR için sevindirici açıklama Sony’den geldi. Acaba her oyunda ekstra bir PlayStation Move cihazına ya da türevine ihtiyaç duyacak mıyız diye düşünürken, Sony’nin açıklaması yüreklere su serpti. Yapılan bu açıklamalara göre, her sanal gerçekçilik oyunu için olmasa da, birçok VR oyununda DualShock 4 kullanılabilecek3022752-psvr_s_04_1458057143

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Çıkışını 399 dolar fiyat etiketiyle yapacak olan PlayStation’un sanal gerçeklik başlığı PlayStation VR, hepimiz tarafından merakla bekleniyor. The Verge‘in ulaştığı bilgilere bakılırsa, çoğu oyunda başlığın yanında ekstra aparata ihtiyaç duymayacağız. The Verge tarafından gelen açıklamalara göre, neredeyse tüm PlayStation VR oyunları, DualShock 4 ile oyun oynamayı destekleyecek. Bazı oyunlarda ise sanal gerçekçilik teknolojisi gereği PlayStation Move veya Aim Controller kullanılacak. 

Önümüzdeki Ekim ayında çıkışını yapacak sanal gerçeklik başlığı için ekstralara gerek yok, sadece kumandam bana yeter diyenlerdenseniz, oyunların DualShock 4’ü destekleyip desteklemediğini önceden kontrol etmeniz gerekecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.