PlayStation VR dünya çapında 3 milyon satışa ulaştı

PlayStation VR dünya çapında 3 milyon satışa ulaştı

Yeni PlayStation VR oyunları yolda mı?

Her ne kadar çıkış yapan sanal gerçeklik oyunlarının sayısı azalmış olsa da, PlayStation VR yoluna emin adımlarla devam ediyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre cihaz çıkışından bu yana dünya çapında 3 milyondan daha fazla sattı. Ekim 2016’yı başlangıç tarihi aldığımızda yaklaşık 2 yılda bu satış rakamına ulaşıldığını ve bunun büyük bir başarı olduğunu görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation VR emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Sony, bu başarıyı duyurduğu açıklamasında iki yeni PSVR oyununun çıkış tarihlerini de bizler ile paylaştı. Survios tarafından geliştirilen dövüş oyunu Creed: Rise to Glory, PSVR platformu için 25 Eylül 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bir FPS oyunu olan Evasion ise 9 Ekim 2018 tarihinde oyuncularla buluşacak. Önümüzdeki ayların PlayStation VR platformu için oldukça zengin geçeceğini söylemek mümkün.

Şu anda piyasada 340’tan fazla PlayStation VR oyunu bulunduğu bilgisi Sony tarafından yapılan açıklamada yer alıyor. Bu rakam her ne kadar yeterli olmasa da oyuncuları tatmin edecek düzeyde. Bütün oyunların bu platformda toplamda 21.9 milyon kopya sattığını göz önüne alınırsak başarıyı daha rahat görebiliyoruz. Sony, en popüler PSVR oyunlarının listesini de bizlere sundu. Tabii ki bunun Kuzey Amerika bölgesi için geçerli bir liste olduğunu söylemeliyiz.

  1. The Elder Scrolls 5: Skyrim VR
  2. PlayStation VR Worlds
  3. Rec Room
  4. Resident Evil 7
  5. The Playroom VR
  6. Job Simulator
  7. Until Dawn: Rush of Blood
  8. Batman: Arkham VR
  9. Farpoint
  10. Superhot VR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.