Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 02.09.2021

Sony’den çok uzun zamandır bir etkinlik göremiyorduk. Özellikle E3 döneminde PlayStation markası çok sessiz kaldı. Ancak sonunda Sony bu sessizliğini bozuyor. Sony, önümüzdeki hafta PlayStation Showcase yapacağını duyurdu. Etkinlikte çok sayıda yeni nesil oyun göreceğiz.

PlayStation Showcase 9 Eylül Perşembe günü yapılacak

40 dakikalık etkinlik 9 Eylül Perşembe günü TSİ 23.00’da gerçekleşecek. Ayrıca 2021 sonlarındaki ve gelecek yıl için planlanan oyunları  göreceğiz. PlayStation Blog’da yapılan duyuruda, “Etkinlik yaklaşık 40 dakika içinde olacak ve PlayStation Studios ile endüstrinin en yaratıcı geliştiricilerinden bazılarının bu tatil ve sonrasında çıkacak oyunlar için güncellemelerini içerecek. Ve Showcase’de yer alan bazı stüdyo ekiplerinden daha fazla güncelleme almak için sunumdan sonra etrafta dolaşın.”

Sony, düzenli olarak State of Play sunumlarını düzenleyerek oyunculara gelecek oyunlar hakkında güncellemeler veriyordu. Ancak bu, PS5 fiyatının ve çıkış tarihinin resmi olarak onaylandığı Eylül 2020’den bu yana ilk kez bir PlayStation Showcase etkinliğini göreceğiz. Bu, önümüzdeki haftanın Showcase’i State of Play’dan daha yoğun geçecek anlamına geliyor. Bununla birlikte, Sony’nin etkinlik sırasında görünmeyeceğini doğruladığı için PS5’in PlayStation VR’nin halefi hakkında herhangi bir bilgi açıklanmayacak. Duyuruda, “Unutulmaması gereken bir şey var: PlayStation’ın yeni nesil VR’si bu sefer görünmeyecek” diyor. “Ama yine de büyüklü küçüklü geliştiricilerden çok sayıda harika PS5 oyunu olacak.”

Ayrıca PlayStation Plus Eylül 2021 oyunları açıklandı. Eylül ayının ücretsiz oyunları Overcooked: All You Can Eat! (PS5), Predator: Hunting Grounds (PS4) ve Hitman 2 (PS4) olarak belli oldu. Bu üç güzel oyunu 4 Ekim tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ama oyunlar 7 Eylül’den sonra erişime açık olacak. Aynı zamanda Ağustos 2021’deki PlayStation Plus oyunları Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, Tennis World Tour 2 ve Hunter’s Arena: Legends oyunlarını 6 Eylül’e kadar kütüphanenize eklemeniz mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.