PlayStation Now indirme özelliğine kavuşuyor

PlayStation Now indirme özelliğine kavuşuyor

Yakında PlayStation'da da bir Game Pass özelliği görebilir miyiz dersiniz?

PlayStation Now özelliğini henüz bilmeyenler için, asıl haberimize geçmeden önce ondan bahsedelim. Bu özellik, oyuncuların büyük bir oyun yelpazesinden bir oyunu, bu özelliği destekleyen diğer platformlar üzerinde de oynayabilmeye yarıyor. An itibariyle büyük çoğunlukla PS4 ve PS3 oyunları bulunan sistem ile birlikte, PC üzerinde bile dilediğinizi yapabiliyorsunuz. En büyük sorun ise, büyük video dosyaları yayınladığınız için, süper ötesi bir internete de ihtiyaç duyuyor olmanız. İşte tam bu konuda sıkıntı çekenler için güzel haberlerimiz var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation Now indirme özelliğine kavuşuyor

PlayStation Now için indirme özelliği getiriliyor

Reddit’teki PlayStation Now kullanıcılarından biri, servisin menüsünde yeni bir seçeneği fark etmiş. Seçenekte, “Oyunu indir” yazıyormuş ve açıklama kısmında ise, “Oyun detaylarına geri dön ve oyunu indirmeye başla.” cümlesi bulunuyormuş. Haberimizde görebileceğiniz görsel de, bahsini etmekte olduğumuz Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görsel. Şu anda, bu özelliği kullandığınızda hiçbir şey olmuyor. Fakat, böyle bir seçenek getirildiğine göre, gelecek tarihlerde bu özelliğin bizlere sunulacağı anlamı da çıkartılabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunları indirme özelliği, Sony’nin Microsoft’un Xbox Game Pass özelliği ile yarışabilmesi anlamına da geliyor aynı zamanda. Sonuçta, Xbox Game Pass sadece bu özelliği kullanan oyunculara sunuluyor. PlayStation Now henüz Xbox Game Pass’teki gibi oyun oynama özellikleri sunmuyor fakat benzeri özellikler sunması için de hiçbir engel bulunmuyor. Sony ekibi, bu özellik ile kesinlikle birçok oyuncunun yüzüne tebessüm katacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.