PlayStation Network, 70 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip

PlayStation Network, 70 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip

PlayStation Plus üye sayısı da oldukça tatmin edici.

Sony Corporation, Tokyo’da gerçekleştirilen Corporate Strategy Meeting sırasında, platformları ve servisleri hakkında bol bol finansal bilgi verdi. Sony cephesinden ilk gelen bilgiler, PlayStation Network hakkındaydı. Yapılan açıklamalara göre PlayStation Network, 70 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip. Bu 70 milyonluk rakam, her ne kadar çok çılgın görünse de, bu 70 milyon arasında çift hesapların da bulunduğunu sizlere hatırlatalım. Tabii yine de bu, 70 milyonluk rakamı küçümsediğimiz anlamına gelmiyor. Çünkü Sony, bu rakamlar ile tüm rakiplerini ezip, geçebiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayStation Network, 70 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip

Yukarıdaki sunum görselinden de görebileceğiniz gibi, PlayStation Network, 70 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip. Küçük bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, Microsoft ekibinin Xbox Live platformu, en on yayımlanan raporlara göre 52 milyon ile 55 milyon arasında bir aktif kullanıcıya sahipti. Ayrıca Sony, 31 Mart 2018 tarihine kadar tam 78 milyon konsol dağıtmak istiyordu dünyaya. Yani bu 70 milyonluk aktif kullanıcı sayısının her geçen gün yükseleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bahsettiğimiz etkinliğin devamında ise sahneyi Tsuyoshi Kodera aldı ve kendisi, markanın 2016 finansal yılındaki başarılarından bahsetti. Tsuyoshi Kodera isminin dediğine göre, PlayStation 4 ekosistemi, 2016 finansal yılı içerisinde çok başarılı bir şekilde gelişti ve büyüdü. Jenerasyon ortası bir yükseltme olan PlayStation 4 Pro ise yenilikçi yapısı ile Sony markasını başarıya bir adım daha fazla yaklaştırdı. PlayStation VR ise başarılı bir çıkış gerçekleştirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki, 2017 finansal yılının ana stratejisi neydi Sony için? Bunun da açıklaması yapıldı. Sony, 2017 finansal yılında PlayStation 4 ekosisteminden maksimum gelire sahip olmak istedi. PlayStation VR platformunu geliştirmek ve genişletmek istedi. PlayStation Vue ise aynı şekilde genişlemek ve genişletilmek istendi. Son olarak Sony, mobil platformu da düşündü ve özellikle Asya/Japonya bölgelerinde, mobil sektörde yeni bir kitleye sahip olmak istedi.

Şimdi dilerseniz PlayStation Network konumuza geri dönelim. Bu platformun, aylık 70 milyon kullanıcıya sahip olduğunu belirtmiştik. Peki, durum PlayStation Plus için nasıl? Ekipten gelen açıklamalara göre 31 Mart 2017 tarihi itibariyle PlayStation Plus, 26.4 milyon üyeye sahip. 70 milyonluk kullanıcı yanında 24 milyon tabii ki küçük görünüyor ama unutmamak lazım, PlayStation Plus sistemi, özellikle PlayStation 4 çıkışı ile değer kazandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.