Menü
https://leadergamer.com.tr/witcher-3-wild-hunt-hearts-stone-inceleme/
Playstation Plus 14 Ekim 2015 23:37

PlayStation kullanıcılarının PlayStation Plus’ta görmek istediği oyunlar!

Sizler için PlayStation Plus’ta görmek istediğimiz oyunları derledik.


Sony’nin uzun zamandır kullandığı oyun servisi PlayStation Plus, her ay PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStaion Vita için ücretsiz oyun vermekte. Bağımsız oyunlardan, AAA kalitesinde oyunlara birçok oyunu bünyesinde barındıran oyun servisi PlayStation 4 için henüz AAA kaliteye çıkmış değil. Bağımsız yapımcıların oyunları sevenler için bulunmaz nimet olan PlayStation Plus, duyulmamış oyunları ücretsiz vererek ön plana çıkartıyor. PlayStation 4 için şuana kadar verilen AAA oyun olarak sadece Metal Gear Solid V: Ground Zeroes gösterilebilir.

Killzone: Shadow Fall, Knack, inFamous: Second Son gibi çıkış oyunlarına sahip olan PlayStation 4, çıkışından sonra uzun bir zaman çok kaliteli bir oyuna sahip olamamıştı. İlk zamanlar oyun severler, PlayStation 4 almak için çok fazla bir neden bulamıyordu. Ayrıca oyunların çoklu oyunculu moduna girebilmek için PlayStation Plus şart koşulması çoğu oyuncuyu üzmüştü. PlayStation Plus için her ay belirli ücret ödeyeceksem eğer her ay kaliteli bir oyun bekliyorum düşüncesinde olanlar yanıldı ve Sony bu konuda çok etkili olamadı. Bu yazımızda PlayStation ailesi için PlayStation Plus servisi ile ücretsiz verilmesini beklediğimiz 13 oyun hakkında birkaç düşüncemizi paylaşacağız. Hadi o zaman buyurun yazımıza…

killzone-shadow-fall-ps4

13. Killzone: Shadow Fall

Killzone: Shadow Fall, PlayStation 4 için çıkacağını duyurulduğu zaman herkes oldukça heyecanlanmıştı. Grafiksel olarak devrim niteliğinde bir oyun olan Killzone: Shadow Fall, PlayStation 4’ün çıkış oyunları arasında farklı bir noktadaydı. Çıkışını gerçekleştirdikten sonra “teknoloji demosu” olarak gösterilen oyun çoğu kişi tarafından beğenilmedi. Killzone serisi PlayStation için özel bir oyun olduğundan herkesin beklentisi çok yüksekti fakat sadece grafiksel olarak kendini geliştirip, senaryo ve oynanış tarafında sınıfta kalan bir oyun oldu. Durum böyle olunca o kadar para verilip bu oyun alınır mı diyerek kimse oyunu satın almadı. Madem bu kadar kaliteli bir oyun çıkarttınız ama çok fazla tutulmadı ama herkes hala bu oyunu merak ediyor o zaman bir ay ücretsiz olarak dağıtılsın ki herkesin merakı giderilsin.

The-Order-1886-600x300

12. The Order: 1886

 The Order: 1886, Killzone ile aynı kaderi paylaşan oyunlardan. Tanıtım videolarında çok kaliteli bir yapım olacağına inancımız tamdı. Gerek senaryosu olsun gerek grafiksel olarak görünümü olsun oldukça kaliteli bir yapımla karşı karşıyaydık. Oyuna ne oldu nasıl düşünüldü de bu hale geldi bilmiyorum ama bence The Order: 1886 tam bir fiyasko oldu. Aslında şuan piyasada olan birçok oyundan kaliteli bir yapım fakat beklentiler o kadar yüksekti ki ortaya çıkan oyun çoğu kişi tarafından beğenilmemişti. Sony, sahip olduğu film stüdyolarına bu oyunu gönderse ortaya bir film çıksa insanların daha çok dikkatini çekecek bir yapım olmuş diyebilirim. Oyunda ilerlemenin olmadığı sürekli sinematiğin devreye girmesi oldukça sinir bozucu bir durumda. Killzone’da olduğu gibi bu oyuna bu kadar para vermem ama oyunu merak edenler için ücretsiz verilmesi gereken bir yapım.

8yNYFwi2

11. Knack

 Knack oldukça ilginç bir konsepte sahip bir oyundu. Büyülüp küçülebildiğimiz bir kahramanımız değişik yetenekler sergiliyordu. Ben Knack’in sırf PlayStation 4’ün yeteneklerini sergilemek için piyasaya sürüldüğüne inanıyorum. Arkadaşımız kaldığı bölüme bakıp geçmemiz veya arkadaşımızın bizim oyun kontrolümüzü alıp geçmesi gibi yeteneklerin anca böyle bir oyunda gösterilebileceğine inanıyorum. Güzel olmuş diyebileceğimiz bir yapım olan Knack, oynamasak hayatımızda hiçbir şey değiştirmeyecek fakat PlayStation Plus’ın ücretsiz verdiği oyunlara baktıktan sonra Knack’e bile razıyız diyebiliriz.

fifa-15-goal

10. Herhangi bir spor oyunu

 Sony artık herhangi bir spor oyunu ver diye isyan edebiliriz arkadaşlar. Her sene piyasaya o kadar çok spor oyunu çıkıyor ki Sony’nin bu konuya el ataması gerektiğini düşünüyorum. Geçen sene Fifa 15 oldukça revaçtaydı ve PES 2015 adından çok söz ettiremiyordu. Sony, PES 2015’i ücretsiz verseydi kim hayır diyebilirdi ki? Futbol oyunu versen çok ağır mı gelir Sony? O zaman basket, Amerikan futbolu gibi yapımlarda var onlardan birini verse zaman geçirmek için çoğu kişi açıp oynardı diye düşünüyorum. Açıkcası PlayStation Plus ile herhangi bir spor oyunu verilse oldukça sevineceğim.

Berker Ayık Editör