Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 03.12.2021

PlayStation 5 Eylül güncellemesi, konsolun depolamasını kullanıma hazır bir M.2 SSD genişletmesi ve TV hoparlörleri ile 3D ses desteği özeliğini eklemişti. Oyuncular, Sony kulaklıklar için 3D ses etkinleştirildiğinde bazı oyunların ses kalitesini iyileştirdiğini söylemişti. Şimdi ise Sony, 21.02-04.50.00 güncellemesi yayınladı. Bu sürümde PlayStation 5 performansını iyileştirildiğine dair bir yama notu paylaştı.

Sony, PlayStation 5 için en son sistem güncellemesini yayımladı

Sony’nin yama notlarına göre sürüm 21.02-04.50.00, sistem performansında iyileştirmeler yapıyor. Başka bir işlevinin olup olmadığı şu anda belirtilmemiş. Yama notlarında yalnızca sistem performansında iyileştirmeler yapıldığı belirtiliyor. Dahası da bu durum, yalnızca sistem performansını artıran üçüncü sistem güncellemesi yapıyor. PlayStation 5 için son büyük sistem güncellemesi Eylül 2021’de yayımlanmıştı.

Eylül 2021’de yayımlanan son büyük sistem güncellemesi SSD depolama genişletmesini etkinleştiren 21.02-04.00.00 sürümüydü. Eylül güncellemesi, konsolun depolamasını genişletmenize yarayan M.2 SSD güncellemesini içeriyordu. Dahası da güncellemede TV hoparlörleri aracılığıyla 3D ses desteği sunma özelliği eklenmişti. Üstelik, Sony kulaklıklar için 3D ses etkinleştirildiğinde bazı oyunların ses kalitesinin de iyileştirdiği söylendi.

Güncelleme yayımlandıktan sonra oyuncular, ekran görüntüsü aldıktan sonra bildirim simgesini kaldırma seçeneğinin eklendiğini de fark ettiler. Güncellemeden önce, oyuncular ekran görüntüsü aldığında oyunculara ekran görüntüsünün yakalandığını bildirmek için köşede küçük bir simge beliriyordu. Ancak, konsol ekran görüntüsü alırken işletim sistemi kullanıcı arayüzünü oyundan ayırmıyordu.

Oyuncular bir ekran görüntüsü aldıklarında çıkan ekran görüntüsü alındı simgesi çıkıyordu. Bu simge varken tekrar ekran görüntüsü alındığında bu simgenin olduğu bir ekran görüntüsü almış oluyordunuz. Eylül PlayStation 5 sistem güncellemesi ile bu sorun ortadan kalktı. Ekran yakalama ayarlarında oyuncuların simgeleri kapatmasına izin veren yeni bir seçenekle bunu düzeltti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.