Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 28.01.2021

Haziran ayında duyurulan ve Playstation 5 neslinin ilk yeni markası olacak Returnal nisan ayına ertelendi. İlk çıkış tarihi 19 Mart olan oyun yaklaşık 1.5 ay ertelenerek 30 Nisan tarihine kavuştu. Playstation bu haberi Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Yapılan açıklamada Housemarque ekibinin elinden çıkacak yapımın ertelenme kararının; oyunun cilalanması ve daha iyi bir hale getirilmesi için ek zaman tanıyacağı söylendi.

Yaklaşık bir senedir en çok duyduğumuz şey olan ertelenme haberi umarız Returnal ile yaşayacağımız deneyimin kalitesini arttırır. Üçüncü şahıs kamerasıyla oynayacağımız Returnal’da Selene karakterine hayat vereceğiz. Ölüp ölüp dirildiğimiz yani rougelike türünün bir temsilcisi olacak yapımda kendimizi şekil değiştiren bir dünyanın içinde bulacağız. Buradan kurtulmak için uğraşan karakterimiz Selene, her öldüğünde tekrar tekrar diriltilerek macerasına devam etmek zorunda kalacak.

Sony’nin diğer özel oyunlarına kıyasla biraz daha AA kafasında olan yapım, gerek atmosferi gerek ise son dönemde yükselişte olan rougelike türünde olmasıyla birçok oyuncunun dikkatini çekiyor. Playstation 5’in Demon Soul’s Remake ve Spider-Man: Miles Morales ile iyi bir açılış yaptığını düşünürsek Housemarque’ın elinden çıkacak yapımdan da beklenti yüksek. Ne yazık ki Returnal’ı deneyimlemek için 30 Nisan’a kadar sabretmek zorundayız. O zamana kadar oyunun daha önce paylaşılan fragmanlarıyla yetineceğiz. Dileyen okurlarımız için, Returnal’ın dövüş mekaniklerine dikkat çeken videoyu aşağıya bırakıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.