Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 10.06.2020

Sony‘nin bu sene çıkartacak olduğu oyun konsolu PlayStation 5‘in fiyatı ortaya çıktı. Geçenlerde yaptığımız haberde PlayStation 5 tanıtımının süresiz olarak ertelendiğini söylemiştik fakat sonrasında yapılan bir açıklama ile tekrardan 11 Haziran‘da PlayStation 5 tanıtımı yapılacağı açıklandı. PlayStation 5 fiyatı Amazon Birleşik Krallık sitesinde oldukça yüksek bir fiyatla karşımıza çıktı. Diğer ülkeler için ortalama bir fiyat gibi gözükse de bizim ülkemiz için öyle gözükmüyor çünkü ülkemizdeki kurlara baktığımızda bizim için oldukça yüksek bir fiyat karşılıyor.

Amazon’un sitesinde açıklanan fiyat henüz kesin bir fiyat değil ortaya atılmış bir iddia ve gerçek fiyat için henüz resmi bir açıklama gelmedi. Sony, yarın yani 11 Haziran’da PS 5’i resmi olarak tanıtacak fakat fiyatı konusunda bir açıklama yapılacak mı bilinmiyor. Wario64 isimli Twitter kullanıcısının attığı Tweet’de 2 TB olan PlayStation 5 fiyatı görüyoruz.

PS 5, 599 Pound yani Türk Lirasına çevirdiğimiz zaman vergisiz olarak 5,195 TL yapıyor. Tabii vergileri de eklediğimizi düşünürsek fiyatın 6 bin TL üstü olması bekleniyor. PS 5’in genelde 400 – 600 Dolar olacağını herkes önceden öngörüyordu ve büyük ihtimal yine böyle bir fiyat bandında çıkış yapacak fakat henüz resmi bir açıklama gelmeden bilemeyiz, Amazon’da satışa sunulan bu PS 5 hemde 2 TB, daha düşük depolama alanları olan çıkacak mı bilinmiyor fakat olursa fiyatta düşüş görülür.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.