Analiste göre PlayStation 5, 2018 senesinde çıkacak

Analiste göre PlayStation 5, 2018 senesinde çıkacak

Bu analist, daha önceden PlayStation 4 Pro ve ince kasa PlayStation 4 konsollarını doğru tahmin etmişti. Bu da doğruysa?

Şu an piyasada istemeyeceğiniz kadar fazla konsol var. Bu konsollardan en popülerleri ise PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Xbox One S ve Nintendo Switch. Microsoft, bildiğiniz üzere 2017 sonunda bu konsollar arasında yeni bir cihazı daha sokacak: Project Scorpio. İşte bu konsola cevap olarak da Sony, PlayStation 5 piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hemde 2018 senesinde. Tabii bu bilgi henüz resmi değil, bir analist söylüyor. Fakat bu analist, sıradan biri değil. Damian Thong isimli bu analist, PlayStation 4 Pro ve ince kasa PlayStation 4 konsolların piyasaya sürüleceğini doğru bir şekilde tahmin/analiz etmişti. Bu yüzden, Damian Thong şu an en güvenilir kaynaklardan bir tanesi olabilir bizce.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Analiste göre PlayStation 5, 2018 senesinde çıkacak

Macquarie Capital Securities şirketinin analisti olan Damian Thong, Sony ekibinin yeni nesil konsolu hakkında, “PlayStation 5, en geç 2018 sonunda çıkacak.” diyor. Fakat, eğer bu analiz doğruysa, konsolun duyurusunu ya E3 2017 sırasında almamız gerekiyor, ya da E3 2018 sırasında. Bize soracak olursanız, eğer bu konsol gerçekten 2018 sonunda gelecekse, E3 2018 kötü bir zaman olur duyuru için. Çünkü reklam ve açıklamalar için yeterli zaman bulunmaz Sony ekibinin elinde. Bir diğer yandan da, eğer bu yeni konsol duyurusu E3 2017 sırasında yapılacaksa, neden hiçbir sızdırma bilgi görmedik? Tabii ki sızdırma bilgi görmemiş olmamız güzel bir şey fakat aynı zamanda da kafa karıştırıcı.

Peki, sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? PlayStation 5 gerçekten 2018 senesi içerisinde çıkabilir mi? Hem de Project Scorpio konsoluna cevap olsun diye? Eğer çıkacaksa, sistem olarak ne kadar güçlü olacaktır bu konsol? 4K oyun deneyimi sunabilecek mi 60 FPS ile? Yoksa Sony, 1080p/60 FPS değerlerine mi öncelik verecek? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.