PlayStation 4’ün en son sistem güncellemesi, konsola büyük sorunlar getirdi!

PlayStation 4’ün en son sistem güncellemesi, konsola büyük sorunlar getirdi!

Aman dikkat diyelim. Bir sonraki güncellemeye kadar konsolu dikkatli kullanmakta fayda var.

Genellikle PlayStation 4 sistemini daha stabil hale getiren güncellemeleri sık sık konsolumuzda görebiliyoruz. Bu stabilleştirme güncellemeleri haricinde konsolumuza bir de büyük güncellemeler geliyor fakat bu haberimizin konusu o büyük güncellemeler ile alakalı değil. Tam aksine küçük güncellemeler hakkında. Çünkü geçtiğimiz haftalarda konsolumuza gelen bir stabilite güncellemesi ile birlikte PlayStation 4 sahipleri konsollarında sorunlar çıktığını bildirmeye başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

pss195_orig

Haberimizin konusu olan bu problem, konsolun disk okuma konusundaki bir problemi. Eğer geçtiğimiz hafta gelen sistem güncellemesinden itibaren konsolunuzda hiç disk değiştirmediyseniz veya çıkartmadıysanız, bu haberden çıkabilirsiniz. Çünkü bu sorun sizi ilgilendirmiyor artık, rahat olabilirsiniz. Fakat güncellemeden sonra hiç disk değiştirdiyseniz veya çıkarttıysanız haberimizi dikkatilice okumaya devam ediniz.

Bahsettiğimiz bu problem PlayStation 4’ümüz bekleme modundayken içerisine disk sokmaya çalıştığımız zaman ortaya çıkıyor. Eğer konsolunuza yeni aldığınız bir oyunun diskini takmaya çalışırsanız, konsolunuz bu diski görmüyor ve oyunu da otomatik olarak yüklemiyor. Kütüphanenizde bile görünmüyor. Eğer konsolunuza sizde yüklü olan bir oyunun diskini takmaya çalışırsanız ise taktığınız bu diski yine görmüyor ve oyunu başlatmıyor.

Merak etmeyin, her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu problemin de bir çözümü var. Eğer bu olay başınıza geldiyse konsolunuza bir reset atın ve konsolunuz yeniden açıldığında diski takın ve yeni bir güncelleme gelene kadar konsolunuzu bekleme moduna almayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.