PlayStation 4’ün 7. işlemci çekirdeği oyun geliştiricileri için açıldı!

PlayStation 4’ün 7. işlemci çekirdeği oyun geliştiricileri için açıldı!

Geliştiriciler bu güne kadar PlayStation 4'ün 8 işlemci çekirdeğinden sadece 6 tanesini kullanabiliyordu.

PlayStation 4 platformuna oyun geliştiren firmalardan öğrendiğimiz kadarı ile daha önceden bu geliştiriciler konsolun 8 işlemci çekirdeklerinden sadece 6 tanesini kullanabiliyordu. Çünkü diğer 2 çekirdek sadece PlayStation 4’ü çalıştırmak üzerine bir iş görüyordu. Fakat NeoGAF üzerinden çıkan yeni bilgilere göre Sony Computer Entertainment oyun geliştiricileri için 7. çekirdek de açmış olabilir.

PS4-logo-201_440-ds1-670x378-constrain

Geçtiğimiz Ocak ayında Microsoft da Xbox One için 7. çekirdeği açmıştı. Bunu konsolun “Studio API” güncellemesindeki bir nottan anlamıştık. Bu not üzerinde, “Lowlevel API – Xbox One – Added access to 7th CPU core.” yazıyordu. Geçtiğimiz saatlerde NeoGAF üzerinden çıkan “Studio API” güncellemesinde de, “LowLevel API – PS4 – Added FMOD_THREAD_CORE6 to allow access to the newly unlocked 7th core.” güncelleme notu bulunuyordu. Bu da demek oluyor ki, Sony sonunda oyun geliştiricilerin eline daha fazla güç verdi.

Oyuncuların bu konuya yorumları ise daha ilginç çünkü birçok oyuncu PlayStation 4’ün 7. çekirdeğin hali hazırda Naughty Dog tarafından kullanıldığını belirtiyor. Naughty Dog bu sayede bizlere çok güzel görünen bir Uncharted geliştirebiliyormuş.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın