PlayStation 4’te bizleri hangi oyunlar karşılayacak?

PlayStation 4’te bizleri hangi oyunlar karşılayacak?

Söylentilerin resmiyet kazandığı yerde, sadece bir PlayStation 4'e ihtiyacımız var.

PlayStation 4 için söylentiler hızla devam ederken, biz de dikkatimizi gelecek ya da gelebilecek olan PS4 oyunlarına veriyoruz. Şu ana kadar birçok oyun için fragman yayınlandı. Bazıları gerçekten tüm sektör üzerinde sansasyonel etki yarattı, fakat bazıları ise sadece bir söylenti olarak kalmaktan kurtulamadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

640x360xplaystation-4-teknik-ozellikleri1_640x360.jpg.pagespeed.ic.aDCkhpE_l-Yine de, ünlü firmaların PS4’ü bu kadar ciddiye alması ve bu denli harika yapıtlar ortaya koyacak olmalı bizleri mutlu etmiyor da değil. En önemlisi, son zamanların en çok ses getiren oyunu olan Watch Dogs, çıkışını yaptığı zaman bütün sektörde deprem etkisi yaratacağa benziyor. Peki ya diğerleri? Ya da şöyle mi demeliydik; peki ya ismini duymak istediğimiz diğer oyunlar? Uncharted 4, yeni nesil Sonic oyunları?

Bakalım PS4 için “kesinleşmiş” olan ünlü isimler neler ve onların yaratıcıları kimler?

Capcom: Deep Down

Bungie: Destiny

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard Entertainment: Diablo 3

Evolution Studios: Drive Club

Square Enix: Final Fantasy

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sucker Punch: inFamous Second Son

Guerrilla Games: Killzone Shadow Fall

505 Games: Sniper Elite 3

Studios Japan: Knack

Square Enix: Thief

watch-dogs-boxUbiSoft Montreal: Watch Dogs (!)

CD Projekt RED: The Witcher 3: Wild Hunt

Thekla, INC.: The Witness

Zombie Studios: Blacklight: Retribution

Lukewarm Media: Primal Carnage: Genesis

Resmi olarak çıkacak olan PlayStation 4 oyunlarımız bunlar. Peki ya diğer yeni jenerasyon oyunları neler? Bir de onlara göz atalım.

Wolfenstein: The New Order: Bizleri geçmişe götüren, Catacombs bölümünü akıllarımıza bir daha hiç çıkmamak üzere kazımış ulan ünlü isim. Bethesda MachineGames’in üzerinde çalıştığı yeni New Order’ın, 2013’ün Sonbahar mevsiminde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Platform henüz belli değil.

The Evil Within: Resident Evil’ın yapımcısı Shinji Mikami’den yeni bir isim daha. Bethesda tarafından açıklanan oyunun 2014’de bizlerle buluşması bekleniyor.

Call of Duty: Ghosts: Yine bir aksiyon, yine ayrı bir hikaye. Her zamanki gibi “kasım” ayında düşünülen oyunun, çıkacağı platformlar henüz belirli değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.