Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-1-milyon-kopya-satti/
PlayStation 4 Pro , Project Scorpio 10 Nisan 2017 20:01

PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio, oyunlara çok fazla bir şey katmayacak

Oyun geliştiricisi, bu konsollarda çok büyük gelişimler beklememizi söyledi.


Bildiğiniz üzere, Xbox One‘ın yükseltilmiş hali olarak beklenen Project Scorpio ve Sony saflarından PlayStation 4‘ün yükseltilmiş hali olarak gelen PlayStation 4 Pro yolda. Yepyeni bir yeni nesil konsol olmaktan ziyade, geliştiriciler için şu anda piyasada olan 8. nesil konsollarının geliştirilmiş sürümleri olacağı da bilinen gerçeklerin arasında. Yükseltilmiş konsolların getirileri görüntü kalitesi ve FPS gibi değerlerden ibaret görünüyor şimdilik. 13 Şubat 2017‘de bir fragman ile ortaya çıkan, kule savunması türünü heyecan içerikleri ile oyuncularla buluşturacak bir yapım olan X-Morph: Defense isimli oyunun geliştiricisi olan EXOR Stuios‘un CEO koltuğundaki Pawel Lekki de bu konuda bizlerle hemfikir.

project scorpio playstation 4 pro

Pawel Lekki ile konuşma fırsatı bulan Gaming Bolt, konuşma esnasında Pawel Lekki‘nin PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio hakkındaki düşüncelerinin ne olduğunu da sordu. Pawel Lekki ise, “Project Scorpio‘nun daha gelişmiş grafik imkanları sunduğunu düşünüyorum. Fakat, oynanış mekanikleri her zaman temel olan konsolun seviyesi ile sınırlı kalacaktır. Yolda olan konsollarda yenilikçi oyunlar beklemiyorum. Hatta bazı oyunların varoluşlarından dolayı acı çekme ihtimali olduğunu düşünüyorum. Kafamda bir oyunun temel konsolda 30 FPS, yükseltilmiş konsolda 60 FPS değerleri ile çalıştığı senaryolar canlanıyor.” dedi.

Pawel Lekki‘nin haklı olup olmadığı konusunda kesin bir şeyler söylemek için henüz çok erken. Kesin ifadeler kullanabilmek için önce konsolların gerçekten piyasaya sürülmesi ve bu konsollar için özel olarak çıkacak olan oyunları tecrübe etmek gerek. Fakat, oyun sektöründe bugüne kadar karşılaştığımız tecrübelere dayanarak, Pawel Lekki‘nin fikirlerine hak veriyoruz. Umarız ki yolda olan konsollar bizleri şaşırtır ve biz oyuncuları oynanış açısından bambaşka bir seviyeye taşır. Bir hatırlatma olması amacı ile, haberimizin en alt kısmında bulunan X-Morph: Defense‘ın EXOR Studios‘un resmi YouTube kanalına yüklenen fragmanıyla sizleri baş başa bırakıyoruz. 2 dakika 11 saniye uzunluğundaki fragmandan yola çıkarak, kule savunması türünün daha da heyecanlı ve aktif bir oynanış oyuncularla buluşacağını söyleyebiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Alper Dalan Editör