PlayStation 4 için 4.50 sistem güncellemesi bugün çıkıyor

PlayStation 4 için 4.50 sistem güncellemesi bugün çıkıyor

PlayStation 4 Pro için turbo modu ve çok daha fazlası geliyor.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 4.50 sistem güncellemesi, bugün çıkışını gerçekleştirecekSASUKE kod adlı bu güncelleme, öncelikle Sony’nin en yeni model konsoluna turbo modunu getiriyor. USB ile harici HDD desteği, özelleştirilebilir arka plan görselleri, PlayStation VR geliştirmeleri ve çok daha fazlası da bonus olarak bu güncelleme içerisinde bulunuyor. Dilerseniz öncelikle bu güncelleme için yayımlanan videoya hemen aşağıdan bir göz atalım. Ardından da güncelleme ile gelecek olan tüm özelliklere yakından göz atalım. Çünkü her özellik, detaylıca bakmaya değer seviyede!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şimdiki nesil konsollarımız için gelecek olan bu yeni güncelleme, öncelikle USB ile harici HDD bağlama özelliğini sunacak bizlere. Bu özellik sayesinde, harici bir HDD kullanarak konsolumuzun boş alanını büyütebileceğiz. Yalnız bu harici HDD cihazlarının USB 3.0 desteği vermesi ve minimum 250 GB, maksimum 8 TB olması gerekiyor. Bu özelliklere uymayan bir cihaza sahipseniz, ne yazık ki cihazınız çalışmayacak demektir. HDD haricinde, PlayStation VR kullanıcıları da bu güncelleme ile mutlu olacak. Çünkü bu güncelleme, sanal gerçekçilik cihazı ile ortaya çıkan büyük bir çözünürlük sorununu ortadan kaldıracak. Oyunu oynarken, ana menüye döndüğünüz zaman bozulan çözünürlük, artık size problem çıkartmayacak. Ayrıca, sinematik mod ve 3D Blu-ray desteği de bu güncelleme ile gelecek PlayStation VR için.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer konsolunuzun Remote Play özelliğini de bol bol kullanıyorsanız, bu güncelleme ile çok mutlu olacaksınız çünkü artık Remote Play özelliği aktifken, arkadaşlarınız ile sesli iletişime devam edebileceksiniz. İsterseniz telefondan olun, isterseniz başka bir cihazdan. Eğer o cihazda mikrofon varsa, arkadaşlarınız ile konuşmaya devam edebileceksiniz. Bunun haricinde, PlayStation Network sistemine başka bir cihaz ile girdiğiniz zaman, diğer oyuncular bunu görebilecek. Şöyle söyleyelim, eğer telefonunuzdan sisteme girerseniz, arkadaş listesi kısmında, çevrim içi ışığı yerinde bir telefon olacak ve herkes sizin telefondan bağlandığınızı görecek. Böylece gereksiz bildirimler almayacaksınız arkadaşlarınızdan.

PlayStation 4 için 4.50 sistem güncellemesi bugün çıkıyor

Eğer tüm bunlar sizin ilginizi çekmediyse ve daha göze hitap eden bir özellik arıyorsanız, şimdi sırada o var. PlayStation 4 sistem güncellemesi 4.50 ardından öncelikle profil sayfanızın rengini değiştirebileceksiniz manüel olarak. Bundan daha önemlisi ise, artık ana ekranın özel arka plan desteği veriyor olması. Oyun içerisinden çektiğiniz görselleri artık arka plan görseliniz olarak kullanabileceksiniz. Yani PlayStation Store üzerinden tema satın alma veya indirme dönemi, biraz daha geri plana düşüyor. Ayrıca aktiviteler kısmına artık kendi gönderilerimizi, serbestçe paylaşabileceğiz. Yani, eğer dilerseniz sadece bir yazı, sadece bir görsel, video veya bağlantı paylaşabiliyorsunuz. Yani konsolumuzun o yenilikler kısmı yakında Facebook’a dönecektir. Tabii bu özellikle birlikte konsola, aktiviteler kısmı için yeni güvenlik ayarları da ekleniyor.

Bahsettiğimiz sistem güncellemesi, kayıtlar için de yenilik getiriyor. Artık, yüklü olan oyunların kayıt dosyalarını daha rahat kontrol edebiliyoruz. Mesela, direkt ana menünüzdeki Horizon: Zero Dawn ikonuna tıklayıp, ayarlar kısmından kayıt dosyanızı yükleyebiliyorsunuz veya yüklü kayıt dosyalarını direkt olarak indirebiliyorsunuz. Yani artık ayarlar menüsünde kaybolmayacaksınız kayıt dosyaları ile uğraşırken. Bunun haricinde, SHAREfactory hakkında da bir yenilik yapılacak. Artık, yakalanmış ögeler sekmesindeki görselleri veya videoları direkt olarak SHAREfactory ile açabileceğiz. Böylece kullanımı daha kolay bir SHAREfactory göreceğiz.

33280472266_967297cfb2_o

Şimdi, en iyi özellikleri en sona sakladık. Öncelikle yeni GIF desteğinden bahsedelim. SHAREfactory ile artık GIF yapabileceğiz. Oyun içerisinden kaydettiğiniz videoları, SHAREfactory ile açarsanız GIF oluşturma özelliğini görebileceksiniz. Bu GIF görüntülerini ise sosyal medya kanallarında veya yeni aktiviteler kısmında paylaşabileceksiniz. Son olarak, PlayStation 4 Pro için turbo modu gelecek. Konsolun işlemcisini ve ekran kartını, hız aşırtma ile güçlendiren bu turbo modu, oyunlardaki performansı arttırsa da Sony uyarıyor, eğer oyunlarda normal olmayan durumlarla karşılaşırsanız, bu turbo modunu kapatın. Her oyunda çalışması garanti olmayan bu turbo modu, oyunların hem FPS değerini stabil yapabilir, hem de yüklenme ekranlarının süresini kısaltabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.