Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.12.2016

PS4, Slim ve Pro modellerinin toplamı, 06 Aralık 2016 itibariyle 50 milyon satış rakamını geçti ve büyük bir başarıya imza attı.

ps4_controller_dual_shock-600x338

Sony, resmi sosyal medya kanallarından yaptığı duyuru ile PlayStation 4 ailesinin 50 milyondan fazla sattığını bildirdi. PS4, Slim ve Pro olmak üzere 3 konsolun toplam satış rakamı olduğunu belirten şirket, konsolların bireysel performansları hakkında yorum yapmadı. 50 milyon rakamının içinde, özellikle Black Friday zamanı kapış kapış giden PlayStation 4 Pro'ların olduğu da belirtiliyor.

Black Friday ve Şükran Günü indirimleri kapsamında oldukça iyi satış rakamları elde eden Sony, 2016'nın dördüncü çeyreğinin, özellikle 23 Kasım - 03 Ocak arası, 2015'e göre çok daha iyi geçtiğini açıkladı. Ayrıca bu yıl yapılan Black Friday, PlayStation tarihinin en iyi Black Friday etkinliği olduğu da gelen bilgiler arasında. Sony, sadece konsolun fiziksel satışından dolayı mutlu değil. 50 milyon satış rakamına ulaşan konsol için kutulu ve dijital olarak toplamda 369.6 milyon ünite PS4 oyunu da satılmış! Bu da Sony'nin ekmeğine yağ sürüyor. Noel ve Yeni Yıl etkinliklerinin henüz gelmediğini belirten şirket, büyük vurgunu bu dönemde yapmak istiyor gibi görünüyor.

PlayStation 4 Pro, 10 Kasım 2016 tarihinde 1700TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Dilerseniz 15 Eylül 2016’da çıkan PlayStation 4 Slim incelememize bu haberimizden, PlayStation 4 Pro hakkında ki her şeye buradan, yanan PS4 Pro haberimizi öğrenmek için bu haberimizi ziyaret edebilir; PlayStation 4 ve Pro arasında ki grafik farkına bu haberimizden ve PlayStation 4 Pro ile Project Scorpio arasında ki karşılaştırma haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca PlayStation 4 Pro’ya gelecek oyunları öğrenmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.