Platinum Games, yeni bir yapım üzerinde çalışıyor

Platinum Games, yeni bir yapım üzerinde çalışıyor

Acaba Scalebound mu müjdelendi?

Eğer bir Vanquish, Bayonetta ya da NieR: Automata hayranıysanız, bu haberimiz sizleri muhtemelen sevindirecektir. Bahsini ettiğimiz bu güzel haberimiz, oyun yapımcısı Atsushi Inaba tarafından Kyoto‘daki BitSummit esnasında verildi. Çok fazla bir bilgi vermedi, fakat Platinum Games‘in yeni bir yönetmen ile birlikte yepyeni bir oyun üzerinde çalıştığını belirtti. Ayrıca, yapım aşamasında olan oyun için, “Şekilsiz” diye bir yorum yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Platinum Games

OnlySP‘nin yapmış olduğu habere göre Atsushi Inaba, Platinum Games ekibinin oyunları her yıl çıkarmaktan uzaklaşarak geliştirme aşaması için daha fazla zaman olmasına izin vermek gibi bir karar aldıklarından bahsetti. Geçtiğimiz günlerde hatırlıyorsanız Scalebound‘un telif haklarının Microsoft tarafından yenilenmiş olduğundan bahsetmiştik. Platinum Games ekibi de, iptal edilen Scalebound üzerinde çalışıyordu. Yani söylemek istediğimiz şey, Atsushi Inaba‘nın bahsini etmiş olduğu oyun Scalebound olabilir.

Şirketin zaten halihazırda üzerinde çalıştığı 3 adet oyun bulunuyor. Bir de üstüne Scalebound veya artık her ne geliştiriyorlarsa stüdyoda, o yapımın eklenmesi biraz ağır olabilir. Ayrıca, şirketin geliştirme aşamalarına daha fazla zaman ayırma ve özen gösterme kararı almış olması, kaliteli bir yapımın geleceğini gösteriyor. Yanlış anlaşılma olmasın, kötü oyun yaptıklarını belirtmiyoruz elbette. Zira Bayonetta, NieR: Automata, Star Fox Zero ve Star Fox Guard, Vanquish gibi yapımlar sunmuş bir ekip sonuçta.

Umuyoruz ki, bu ayırdıkları zamanı iyi kullanarak, halihazırda bulunan üretim kalitelerini çok daha üst seviye çıkarırlar. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.