Philips 276E8FJAB inceleme

Philips 276E8FJAB inceleme

Philips’in tasarımcılar için profesyonel monitör ailesinden olan bu monitörü sizler için inceliyoruz.

İnce çerçeveli ve ultra geniş renk gamlı monitörleriyle üst sıralara oynayan Philips’in tasarımcılar için profesyonel monitör ailesinden biri olan Philips 276E8FJAB’yi inceleyeceğiz. Philips 276E8FJAB ile göz göze geldikten sonra kalın çerçeveli monitörlere bakamaz oluyorsunuz çünkü ince çerçevesiyle maksimum düzeyde görüntü veriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Philips 276E8FJAB İnceleme

Ultra geniş renk gamıyla da tasarımcıların profesyonel anlamda her zaman ilk tercihi olacağı şüphesiz görülüyor. 27 inç’lik Philips 276E8FJAB’de IPS panel bulunuyor. 2560×1440 piksel çözünürlüğündeki panelin yenileme hızı ise 60 Hz. Philips 276E8FJAB’de griden griye  4ms tepki süresiyle sınıfındaki monitörlere göre ideal bir tepki süresine sahip. Freesync desteği ile de hızlı sahnelerde ekranda yırtılma veya ghosting gibi görüntüye zarar veren etkenlerden kurtulmuş oluyorsunuz. Philips 276E8FJAB, hardcore oyuncuların ilk tercihi olacak bir monitör değil çünkü gerek tepki süresi gerek yenileme hızıyla oyunlarda üst seviye performans sunamıyor. Daha çok tasarımcılara odaklı üretilen bu monitörde ultra geniş renk gamı ve 1440p çözünürlüğüyle ofis tipi kullanıma daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

Philips 276E8FJAB’in ön paneline göz attığımızda siyah parlak tasarımıyla sadeliğini koruyan monitörümüzde ince çerçeveye yer verilmiş. Mat siyah renkte kavisli ayağıyla da sade bir tasarıma sahip. Philips 276E8FJAB, öne 5 derece, arkaya da 20 derece döndürülebiliyor. Sabit ayağı olması nedeniyle ayağı hareket ettirmeden monitörü sağa sola döndüremiyorsunuz. Sağa sola döndürebilmek için ayakla birlikte çevirmeniz gerekiyor. 178 derecelik görüş açısı sağlayan monitör, sRGB renk gamutunun %132’sini kapsadığını belirtmiş. Philips 276E8FJAB, 1000:1 kontrast oranı ve 20 milyona bir dinamik kontrast oranına sahip.

Philips 276E8FJAB İnceleme

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

LowBlue modu ile de uzun metinler okurken gözünüzün daha az yorulmasını istiyorsanız bu özelliği aktif ettiğinizde titreşimsiz ekran özelliğiyle de uzun süreli kullanımlarda karşısındaki kişiyi yormuyor. Ön taraftan bakarken gözlerimiz ilk önce menü tuşlarını aradı ancak Philips çok güzel bir tasarım detayına yer vermiş ve monitörümüzün arka kısmında joystickvari şekilde kontrol edebildiğimiz bir menü kumandası bulunuyor. Türkçe dil desteği sayesinde de görüntü ayarlarınızı rahatça yapabilirsiniz.

Monitörün arka kısmına göz attığımızda ise menü kumandası ve bağlantı portlarını görüyoruz. Bizim en çok hoşumuza giden ise bağlantı portlarının diğer monitörlerdeki gibi içeri doğru gömülü olmamasıydı. Başka tabirle anlatacak olursak bilgisayar kasanıza kabloları nasıl rahatça takıyorsanız, Philips 276E8FJAB’de de portlara uğraşmadan takabiliyorsunuz. Görüntü için VGA, DisplayPort ve HDMI çıkışları var. PC ses girişi ve kulaklık çıkışlarına da yer verilmiş.

Philips 276E8FJAB İnceleme

Philips 276E8FJAB genel olarak nasıl bir monitör?

Philips 276E8FJAB, canlı ve zengin renkleriyle her kullanıcıya hitap eden bir monitör olmuş. 27 inç boyutunda QHD çözünürlük sunan model rakiplerine göre kendini daha çekici kılıyor. Monitörümüz bu kadar çekiciliğine göre standart kullanımda 22.93 Watt, bekleme modunda 0.5 Watt ve kapalı modunda 0.3 Watt elektrik harcıyor. Monitörümüzün standla birlikte 4.69 kg ve 613x466x189 mm ölçülerinde olduğunu görüyoruz. Monitör, şu anda 2000 TL fiyat civarlarında bulunuyor. Model, tasarıma önem veren kullanıcılar için mantıklı bir seçim olarak duruyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.