Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.06.2020

Gamelab Live konferansı esnasına Phil Spencer, PS5 etkinliği hakkındaki fikirlerinden bahsetti. Phil Spencer PS5 gösteriminin iyi olduğundan bahsetti. Fakat Phil Spencer her ne kadar PS5 etkinliğinin iyi olmuş olduğunu söylese de, Xbox Series X konsolunun oyun ve donanım olarak daha iyi olduğunu da ekledi.

Phil Spencer Xbox Series X konsolunu oyun ve donanım açısından övdü

Bir rakip olarak Sony’nin bulunuyor olmasının iyi olduğundan bahseden Phil Spencer, Sony’nin oyun ve cihaz olarak ellerinde bulundurdukları şeyi artık bildiklerini dile getirdi. Xbox Series X’in donanım, FPS ve benzeri konularda daha iyi olduğuna değindi.

Phil Spencer, “Bu yüzden iyi bir iş çıkardıklarını düşündüm, yaptıklarını çok iyi yaptıklarını düşündüm ve bunu yaptılar ama içinde bulunduğumuz konumu düşündüğümüzde, gösterebileceğimiz oyunlarla ve nasıl gösterecekleri ve sahip olduğumuz donanım avantajı, bence çok iyi bir pozisyondayız.” dedi.

Yine Phil Spencer, “Bu yüzden Temmuz ve orada göstereceğimiz oyun ve donanım yeteneği hakkında kendimi iyi hissediyorum.” dedi ve, “Ekipler işleri yoluna sokmak için çok çalışıyor, son etkinliğimizden geri bildirim aldık ve bence insanlar orada göstereceğimiz şeyden gerçekten memnun kalacaklar. Halo [Infinite] bunun büyük bir parçası olacak ve bence bu bizim için önemli bir başlık.” diye ekledi.

Phil Spencer, PS5 gösterimine rağmen hem donanımı hem de oyunu açısından Xbox Series X ile gerçekten umutlu ve mutlu görünüyor. Fakat asıl olay, oyuncular ne kadar mutlu olacak? Bunu da, ilerleyen günlerde göreceğimizi düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.