Menü
https://leadergamer.com.tr/amd-r5-pc-halo-3/
Phil Spencer , Project Scorpio 14 Nisan 2017 7:46

Phil Spencer, Project Scorpio için iddialı konuşarak bir duyuru tarihi verdi

Acaba iddia ettiği kadar başarılı olabilecek mi?


Xbox‘ın başında bulunan Phil Spencer, Xbox‘ın resmi internet sitesinde 13 Nisan 2017 tarihinde yayımladığı uzun bir yazı ile Project Scorpio hakkında konuştu. Uzun uzun Project Scorpio konusunda neler yaptıklarını, neleri amaçladıklarını anlatan Phil Spencer, yolda olan konsol hakkında gerçekten çok iddialı konuştu. Yayımladığı yazıda, “Biz, sizleri aklımızda tutarak en güçlü konsolu yaptık.” diyerek Project Scorpio‘nun gücü konusunda gerçekten çok iddialı konuştu. Ayrıca, yayımladığı yazıda, merakla beklenen konsol için resmi duyuru tarihi verdi.

Project Scorpio Phil Spencer

Phil Spencer, Xbox‘ın resmi sitesinde yayımladığı yazıda, “Biz, sizleri aklımızda tutarak en güçlü konsolu yaptık. Endüstrimizin yaratıcılarını aklımızda tutarak en güçlü geliştirici platformunu yaptık. PC ile konsol oyuncularını Xbox Live, en hızlı, en güvenilir çoklu oyuncu ağı ve yeni nesil yayın servisi Beam aracılığıyla birleştiriyoruz. Sonuç olarak sadece o platformda bulunan, çoklu platform, bağımsız ya da AAA olup olmadığını gözetmeksizin iyi oyunları önemsediğinizi biliyoruz. Bu yıl içerisinde sadece Xbox One‘da olacak olan ve Project Scorpio‘da daha iyi oynanacak olan oyun çeşitliliği ile gurur duyuyoruz. Project Scorpio‘yu yayımlama partnerlerimizin bomba gibi olan çoklu platform oyunlarının oynanabileceği en iyi konsol olması, yakın zamanda çıkmış olan oyunların gerçek 4K çözünürlüğe kolayca yükseltilebilmesi ve sevilen, geriye uyumlu oyunların hiç olmadığı kadar iyi oynanabilmesi için tasarladık.” dedi.

Bu kadar iddialı bir konuşmanın ardından ise son olarak, “Project Scorpio ile katettiğimiz aşamalarla ve bunun dünya etrafındaki oyuncuların tutkusuna yakıt olan yaratıcılar için taşıyacağı anlam ile gurur duyuyorum. Xbox Takımı‘ndaki herkesin adına, tutkunuz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Project Scorpio ve hayret verici oyun tecrübesini Haziran 2017‘deki E3‘te göstermek için heyecanlıyız.” diyerek, konsolun resmi duyurusu için bir tarih verdi.

Ne ile karşılaşacağımızı şimdiden tam olarak kestirmek mümkün değil, fakat bu kadar övdükleri ve iddialı olduklarına göre gerçekten şaşırtıcı, hayret verici bir konsol ile karşılaşacağız demektir. Umarız ki en az iddialı oldukları kadar başarılı olurlar. Buraya tıklayarak Phil Spencer tarafından yayımlanan yazıya göz gezdirebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Alper Dalan Editör