Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PewDiePie yine başını belaya soktu

PewDiePie yine başını belaya soktu

Canlı yayın sırasında ırkçı bir kelime söyleyen PewDiePie, kanalındaki birçok videosuna da elveda dedi.

Ana akımdaki basın siteleri PewDiePie’ı hedef aldıklarından beri bu adamın yaptığı her şey olay oluyor arkadaş. Muhtemelen hatırlarsınız, her şey PewDiePie’ın 50 milyon aboneye ulaştığında sileceği kanal mevzusu ile ateşlenmişti. YouTube’un 1 numaralı içerik üreticisi, “kanalını” sileceğini belirtmişti ve dediğini de yapıp, kanalını silmişti. Fakat bu durum yanlış aktarılmaya çok müsaitti, bu yüzden bahsettiğimiz ana akım basın siteleri durumu yanlış aktararak tüm ilgiyi kendilerine ve PewDiePie tarafına çekti. Bu durumdan sonra da zaten PewDiePie’ın attığı her adım konuşuldu. Bugün de o adımlardan bir tanesini konuşacağız.

PewDiePie yine başını belaya soktu

Eğer Felix Kjellberg’ü takip ediyorsanız, son zamanlarda sürekli PlayerUnknown’s Battlegrounds yayını yaptığını biliyorsunuzdur. İşte Felix Kjellberg yine aynı oyunun canlı yayını sırasında arkadaşı ile oynuyordu. Arkadaşı başka bir oyuncu tarafından öldürüldü ve buna sinirlenen Felix Kjellberg, siyahı insanlara söylenen ırkçı bir kelimeyi canlı yayında söyledi. Söylediği şeyin başına bela açacağını sadece birkaç saniye sonra fark eden PewDiePie, durumu düzeltmeye çalıştı fakat başaramadı. Bu durumun üstünden birkaç saat geçtikten sonra, Firewatch oyunun geliştiricileri Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve PewDiePie tarafından yayımlanan tüm Firewatch videolarının, kanalından kaldırılacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra o videolar silindi.

Firewatch geliştirici ekibi veya Felix Kjellberg henüz konu hakkında direkt bir yorum yapmadı. Fakat biz bir yorum yapmak istiyoruz. Özellikle de Firewatch geliştiricilerine: DMCA bu şekilde kullanılamaz. YouTube üzerinde her ne kadar şu an çılgınca reklam sorunları yaşansa da, yaşanan reklam sorunları ile bu durum aynı değil. Herhangi bir sebepten dolayı, bir geliştiricinin DMCA yolu ile bir YouTube içerik üreticisinin videosunu kaldırması yanlış. Bu sadece DMCA sistemini kötüye kullanmaktır. Zaten YouTube üzerindeki cezalandırma sistemi ve telif hakkı sistemi berbat bir şekilde çalışıyor. Bu yüzden araya bir de DMCA sokmak sağlıklı değildi. Zaten bu konu ile Firewatch geliştiricilerinin ne alakası var? Tabii şimdi onlar, “Yahu bu adam ırkçı, neden bizim içeriğimiz bu adamın kanalında.” diye düşünüyordur. Tamam, böyle düşünülebilir fakat bu yüzden DMCA kullanmak, DMCA sistemini kötüye kullanmaktır. PewDiePie hakkında ise daha önce yorum birkaç kez yapmıştık.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın