PES, on yıldır sahip olduğu Şampiyonlar Ligi lisansını kaybediyor

PES, on yıldır sahip olduğu Şampiyonlar Ligi lisansını kaybediyor

Konami ve UEFA arasındaki 10 yıllık anlaşma, bu yıl sona eriyor.

Konami, UEFA ile yaptığı on yıllık anlaşma ile Şampiyonlar Ligi lisansını elde etmiş ve PES serisine benzersiz ligi kazandırmıştı. On yıllık anlaşmanın sonuna gelinmesi ile birlikte, seri yıllardır sahip olduğu bu önemli lisansı kaybediyor. Sıkıntılı bir dönem geçiren Konami’nin konu ile ilgili açıklamasında, UEFA ile ilişkilerinin iyi olduğunu ve yeni ortaklık yollarının aranacağını belirtildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PES

Konami, bu yıl Kiev’in ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi finaliyle birlikte UEFA ile yaptıkları anlaşmanın sonlanacağını duyurdu. İlk olarak 2008 yılında çıkış yapan Pro Evolution Soccer 2009 ile seriye eklenen lig, daha sonra Avrupa Ligi ile de desteklenmişti. Bunların yanı sıra UEFA Süper Kupa’nın da lisansına sahip olan PES serisi, elindeki büyük lisansların hepsini kaybetmiş olacak.

Konami şirketinin önde gelen isimlerinden olan Jonas Lygaard tarafından yapılan açıklamaya göre, alternatif yollar hala aranıyor. UEFA lisansının kendilerine yeni bir bakış açısı kazandırdığını belirten Lygaard, bu sene ise farklı bir yoldan ilerleyeceklerini söyledi. UEFA ve Konami arasındaki ilişkilerin korunduğunu ve alternatif iş birliği yollarının aranacağını belirten yetkili, serinin hayranlarını biraz olsun rahatlatmış oldu.

On yıllık anlaşmanın neden sonlandırıldığına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da, Konami’nin yaşadığı maddi sıkıntılardan kaynaklı olabileceği ihtimali öne çıkıyor. PES serisinin elindeki bu büyük lisansı kaybetmesinin ardından, EA’in UEFA ile anlaşmaya gidip gitmeyeceği ise hala merak konusu.


PES 2019  Satın al
PES 2019 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.