Menü
https://leadergamer.com.tr/academia-school-simulator-okulunuzu-kurup-yonetebilirsiniz/

PES 2018

Yapımcı PES Productions
Dağıtımcı Konami
Tür
Çıkış Tarihi 14 Eylül 2017
PES 2018 , Pro Evolution Soccer 2018 5 Eylül 2017 15:24

Pro Evolution Soccer 2018 demosundan öğrendiğimiz 6 şey

Bizleri bu demoda etkileyen şeyler de oldu, oyundan soğutan da.


Ağustos 2017 sonunda Pro Evolution Soccer 2018 demosu PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi ve bizler de oynama fırsatı bulduk. Birçok oyuncu gibi aslında bizler de FIFA 18 için daha çok heyecanlıyız fakat PES 2018 oyununa da şans vermeden geçmek istemedik. İşte bu yazımızda da Pro Evolution Soccer 2018 hakkında düşündüğümüz 7 şeyi sizlere ileteceğiz. Dilerseniz hemen yazımıza başlayalım çünkü bahsetmemiz gereken çok fazla şey var.

PES 2018

PES 2018 demosunda içerik yok ki. 

Hemen FIFA 17 demosunu hatırlayalım. Bir demoydu fakat yapacak çok şey vardı. Maçlar, takımlar, The Journey ve çok daha fazlası… Küçük bir demo yerine sanki Büyük bir oyun oynuyorduk. Muhtemelen aynı şey FIFA 18 ile de gerçekleşecek. Fakat buna karşılık PES 2018 demosu gerçekten boştu. Sadece sıradan bir maç ve eşli oyuncu modu var. Başka? Pro Evolution Soccer 2018 bu kadardan mı ibaret? Tabii ki hayır fakat her şey demodan kesilmiş. Oysa ki, Pro Evolution Soccer 2018 ekibinin FIFA 18 oyununa karşı yapması gereken tek şey, kendini göstermesiydi. Pro Evolution Soccer 2018 demosu bunu yapamadı.

Hız artık fark ediliyor.

Pro Evolution Soccer 2017 ciddi bir probleme sahipti. Oyunun en hızlı futbolcu ile, defanstan önde koşmaya başlasanız bile o defans sizi yakalayabiliyordu. Fakat bu oyunda artık hızın bir önemi var. Hızlanmanın bir önemi var. Eğer futbolcunun hızı veya hızlanması yüksekse, gerçekten yakalanamaz bir isim oluyor. Aynı gerçek hayattaki gibi. Bu da birçok takıma karşı farklı taktikler geliştirmenizi sağlıyor.

FIFA serisindeki stadyumlar çok daha başarılı.

Eğer FIFA oyunlarındaki farklı boyutlarda, farklı hislerdeki stadyumlara alıştıysanız, PES 2018 sizi hayal kırıklığına boğacak. Oyunun demosunda sadece 2 stadyum bulunuyor. Bu stadyumlar Camp Nou ve Signal Iduna Park. Sorun ise bu iki stadyumun da bire bir aynı hissettirmesi. Evet, sinematik sahnelerde tabii ki görünüş olarak iki stadyum da farklı ama oyun başlayınca iki stadyumu da ayırt edemiyorsunuz. Boyut aynı, his aynı ve bu ciddi bir sorun.

Kayarak top çalmak büyük bir problem.

Pro Evolution Soccer serisinin en büyük problemlerinden bir tanesi kayarak top çalma animasyonu. Bu animasyon, o kadar ilginç ki hiçbir zaman tam olarak üzerinde ustalaşamıyorsunuz ve çoğu zaman iki animasyon çakışıyor, siz toplu sorunsuz bir şekilde çalsanız bile, oyuncu bir şekilde düşüyor ve hakem faul veriyor. Bu problem, Pro Evolution Soccer 2018 içerisinde de devam ediyor.

Camp Nou kusursuz görünüyor. 

Konami ile Barcelona arasında bir anlaşma bulunuyor. Bu anlaşma sayesinde Barcelona oyun içerisinde lisanslı, resmi stadyumu oyunda ve futbolcular da diğer futbolculara göre çok daha kaliteli görünüyor. Bu anlaşmadan en çok yararlanan öge ise kesinlikle stadyum, Camp Nou. Oyun başladığı zaman tüm stadyumlar aynı hissi veriyor. Bunu daha önce söylemiştik. Fakat maç öncesinde Camp Nou kesinlikle efsane.

Animasyonlar da öyle.

PES 2018 demosunun en kusursuz yani oyuncuların animasyonları idi. Konami bu konu üzerinde kusursuz bir iş başarmış. Maç başlamadan önceki sahnelerde, maç içerisinde ve sonunda karşımıza çıkan animasyonlar kesinlikle gerçek futbol maçları ile karşılaştırılabilecek seviyede.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör