PES 2014 mü FIFA 14 mü? Siz karar verin!

PES 2014 mü FIFA 14 mü? Siz karar verin!

Hakem düdüğünü çalıyor!

İnsanoğlu son 150 yıldır, bir topun peşinden koşan 22 adama odaklandı, bu oyuna bizler futbol diyoruz. Yeşil bir saha, tribünlerde yüzlerce hatta binlerce taraftar ve tek amacı kazanmak olan 22 adam! Gerçek hayatta durum böyle heyecanlı ve bir o kadar tutkulu iken; oyun dünyasında da durumlar pek farklı değil. Durum böyle iken, oyun dünyasında futbol türü oyunlar elbette fazlasıyla mevcut; ama şu anda en başarılı ve en tutkulu iki oyun FIFA ve PES, yeşil sahalardaki yerlerini 2014 yılı için almış durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FIFA’nın teknik direktörü (yapımcısı) “Electronic Arts“, FIFA14’ü son derece gelişmiş grafikler, çoklu oyuncu modları ve 500’ün üzerinde futbol takımıyla oluşturacağını belirtiyor. Yeni oyun ile gelecek olan, oyuncuların kendilerine ait olan şut stilleri ve oyun sırasında topun fiziksel hareketleri yepyeni bir dinamiklik kazandırılarak bizlere sunuluyor.

FIFA14_FR_pure_shotFIFA14 ile birlikte çok oyunculu ortamda, bizleri çok daha geliştirilmiş özellikler bekliyor olacak ve bu ortamda ayrı bir lig oluşturulacağı söz konusu; buna ek olarak bu ligde maçlar dışında gelişen her şey cep telefonlarımızdan yönetilebilecek. Bu gibi özelliklerin bulunduğu FIFA14, 2013 yılının Eylül ayı gibi piyasalarda olacak.

EA-le-responde-a-Konami-sobre-el-supuesto-plagio-de-FIFA-a-PESFIFA14’ün soyunma odasında bunlar yaşanırken bakalım PES14’ün soyunma odasında neler oluyor?

Teknik direktör “Konami” (yapımcı), yıldız oyuncusunu bu maça çıkarmak için hazırlanıyor. Bu oyuncu ise; Fox motorundan başka biri olamazdı! Bu oyuncu sayesinde, yeni PES14’ün akıllara zarar bir grafikle karşımıza çıkacağı kesin gözüküyor. FIFA’nın tersine, oyuncuların daha çok ayak hareketlerine odaklanan PES, bu yeni motor ile bütün sorunları ortadan kaldırıp çok daha iyi bir performans sergilemeyi hedefliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

grafikaban_lesz_a_legerosebb_a_pes_2014_1PES14 ile alakalı bir başka haberde, oyunun konsollar arası oynanabileceği. Yani siz PC ile takımınızı yönetirken, aynı anda arkadaşınız PS3’te karşı takımı yönetiyor olacak.

Bu iki muhteşem oyunun, 2014 versiyonunu sabırsızlıkla bekleyen sizler için, çıkacak her yeni haber bizleri takip ettiğiniz sürece sizlerle olmaya devam edecek.

Yeşil sahalarda görüşmek üzere!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.