PES 2014 devrim yaratacak

PES 2014 devrim yaratacak

Konami, FIFA 14'ün başını gümüş tepside istiyor!

Pro Evolution Soccer 14‘ün yaratıcı yapımcısı Kei Masuda, Konami’nin son atağıyla oyunun nasıl büyük bir devrim yaratacağını, birçok yeni özellikle de rakibi FIFA 14’ü nasıl aşağı çekeceğini açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

20130312_pes_2013Masuda’nın PES 14 hakkındaki düşünceleri şöyle: “En büyük amacımız sizi zafere taşıyan takımın sevdiğiniz bir takım olması. Eğer bunu başarabilirsek, bu FIFA’dan büyük bir ayrım yaratacak.” Ayrıca PS2 ve PS3 geçişiyle beliren, PES’i birkaç adım geride bırakan Online Play özelliğine de değindi.

En çok çaba harcadığımız şey Online Play. PS3’e taşındığından beri EA sistemi değiştirdi, ve bizimki PS2 üzerine kurulu bir sistemdi. Sadece birkaç animasyonu değiştirip, ufak bir özellik eklemesi yapmıştık.”

Fakat bu sene işler çok başka olacak diyor Masuda. Oyun Hideo Kojima’nın FOX Engine‘i üzerinde çalışacağından, yepyeni ‘barycentre’ fizikleriyle gerçekçi beden hareketleri ve top kontrolü gibi ciddi anlamda sayısız yenilikler getirecek.

PES 14 oldukça iddialı geliyor gibi gözüküyor. Siz ne düşünüyorsunuz? PES’in FIFA’yı alt edebilmesi için neleri düzeltmesi gerekiyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.