Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Persona 3 hayranları, yaratıcısı Atlus'un Persona serisiyle ilgili yeni söylenti karşısında heyecanlanmalı. Atlus, serinin en eski oyunlarını her zamankinden daha kolay elde edilebilir hale getirme hedefini sürdürürken Persona 3 Portable nihayet bu ayın sonunda yeni platformlarda satışa sunulacak. Bazı hayranlar Persona 3 Portable'ın bu yeni güncellenmiş versiyonunu oynamak için sabırsızlansa da, Atlus'un Persona 3'ün kapsamlı bir yeniden yapımı üzerinde de çalıştığı görülüyor.

Persona 3 Portable hakkındaki söylenti sevindirici

Oyun topluluğu ResetEra'daki çok sayıda içeriden bilgi alan ve sızdıran kişiye göre Atlus şu anda Persona 3'ün çağdaş platformlar için yeniden yapımı üzerinde çalışıyor. Bilgi eksikliğine rağmen, daha önce doğru Persona haberleri veren "lolilolaoli", Persona 3'ün bu yeniden yapımının Persona 5 ile birçok benzerliği paylaşacağını iddia etti. P3'ün yeni sürümü grafik açısından Persona 5 ve Persona 5 Royal'e benzeyecek ve aynı zamanda serinin daha yeni oyunlarında görülebilecek çağdaş mekanikleri de içerecek gibi görünüyor.

Daha önce Persona 3'ün yeniden yapımının üzerinde çalışıldığını belirten spekülasyonlar olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Persona 3 Portable'ın bu yeni remaster'ının tam teşekküllü bir yeniden yapımla karıştırıldığına dair daha önceki spekülasyonlara rağmen, bu raporların hala dolaşımda olması, bunlarda bazı gerçekler olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Atlus'a hayranları tarafından Persona 3'ün yeniden yapımının stüdyonun en çok arzu edilen projeleri arasında olduğu bildirilmişti. Sonuç olarak, eğer Atlus takipçilerine gerçekten kulak veriyorsa, P3'ün yeniden yapımı son derece mantıklı.

Eğer gerçekten daha yeni nesil bir oyun bizleri karşılarsa, efsane olur. Kesinlikle ama kesinlikle baştan sona tekrar oynarız. Sabırsız bir şekilde de bekleriz. Fakat, bu Persona 3 Portable bilgileri söylenti. Yani, resmi değil. Bu yüzden, biraz daha beklemekte fayda var.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.