Beyza Pelin Tatar (pelonuz) Kimdir?

Beyza Pelin Tatar (pelonuz) Kimdir?

TikTok’un popüler içerik üreticilerinden Beyza Pelin Tatar nam-ı diğer pelonuz kimdir, nereli, kaç yaşında bu yazımızda sizlere onun hakkında bildiklerimizi paylaşacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Beyza Pelin Tatar (pelonuz), 1 Ocak 2000 İstanbul doğumludur, 20 yaşındadır ve İstanbul‘da yaşıyor. 1.65 boyu olan Beyza, Oğlak burcudur. TikTok’da çektiği playback, dans, yavaş çekim videolarıyla oldukça büyük kitleye sahip olan Beyza’nın TikTok‘da 688 bin takipçisi ve 47 milyondan fazla beğenisi, Instagram‘da ise 151 bin takipçisi bulunuyor.

@pelonuzzzVAR MISINIZ OYUNUMA ;) 😈

♬ orijinal ses – baharlarda

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.

TikTok, 2 Ağustos 2018’de daha büyük bir video topluluğu oluşturmak için musical.ly’de var olan mevcut hesaplar ve verileri, tek bir uygulamada bir araya getirerek bu girişim şirketiyle birleşti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.