PC oyunculuğu, bu sene de gelişmeye devam ediyor

PC oyunculuğu, bu sene de gelişmeye devam ediyor

Peki, siz raporda belirtilen oyunlardan hangilerini oynuyorsunuz?

Her geçen gün artan bir PC oyuncu kitlesi olduğu, bilinen bir gerçek. Günümüzde sürekli büyüyen bir e-spor topluluğu bulunuyor sonuçta. En başlarda da League of Legends, Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive geliyor. Tabii, sadece bu kadarla da sınırlı değil. SuperData Arcade tarafından yapılan bir rapora göre, PC oyunculuğunda, Ocak 2018’deki sayılara bakıldığında %24’lük bir yıldan yıla artış görülmüş. Her ne kadar dile kolay olsa da, bu aslında bayağı büyük bir oran. Paylaşılan rapora göre, oyuncular Ocak 2018 ayı içerisinde, bütün platformlar arasında 8.9 milyar dolarlık bir dijital harcama gerçekleştirmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PC oyunculuğu, bu sene de gelişmeye devam ediyor

Sosyal ve oynaması ücretsiz olmayan MMO oyunlarında %5 ve %9’luk bir düşüş söz konusu. Diğer bir yanda da mobil ve oynaması ücretsiz MMO oyunlarda %11 ve %1’lik bir artış görülüyor. SuperData Arcade tarafından yapılan rapora göre Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, Ubisoft’un desteği kesmemesi sayesinde sürekliliğini devam ettiriyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite, konsollar ve PC platformu üzerinde 200 milyon dolar kazanmayı başardı.

Haberimiz içerisinde görmüş olduğunuz görselde de, PC, konsollar ve mobil platformlar üzerinde en çok oynanan oyunlar bulunuyor. PC platformu için, tahmin edebileceğiniz üzere başı League of Legends çekiyor. 2. sırada Dungeon Fighter Online, 3. sırada Crossfire ve devamında ise sırasıyla, Fantasy Westward Journer Online II, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite: Battle Royale, World of Warcraft, Counter-Strike: Global Offensive, World of Tanks ve Overwatch geliyor. Tabii, bu liste Ocak 2018 ayı için geçerli. Peki, siz görseldeki oyunlardan hangilerini oynuyorsunuz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.