Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 30.03.2018

Yeni bir bilgisayar almak veya sisteme yeni donanımlar eklemek işinin bir hayli külfetli olduğunu gerçeğini kabul etmek gerekiyor. Hayalimizde bilgisayarı oluşturmak için ihtiyaç duyduğumuz paraya sahip değilsek, bir diğer seçeneğimizi kullanabiliriz. Bu seçenek de Steam platformunda erken erişim süreci sona eren PC Building Simulator pekala olabilir. Pek çok teknoloji firmasının ürünlerine ulaşarak, kendi bilgisayarımızı tasarlayabildiğimiz bu farklı simülasyon oyunu için erken erişim süreci tamamlandı. Bu vesileyle de kısa bir süreliğine Steam üzerinde indirime gidiliyor. Ayrıca haberimizin en alt kısmından izleyebileceğiniz, oyuna dair bir çıkış videosu da yayımlandı.

PC Building Simulator

PC Building Simulator ile hayallerimizdeki bilgisayarı toplayabiliriz.

Son olarak MSI şirketiyle anlaşma haberini duyurduğumuz oyunun erken erişim sürecinden çıkmasıyla birlikte, Steam platformundaki oyun sayfasında, yüzde 10’luk bir indirimin geldiğini belirtelim. Eğer bilgisayar toplama ve donanımları kendiniz monte etme gibi meraklarınız varsa, bu oyuna bir göz atmanızda fayda olduğunu belirtiyoruz. PC Building Simulator, Steam üzerinden 32 TL gibi bir fiyatla satılırken, erken erişimden çıkış nedeniyle yapılan indirimle bu fiyat 28,80 TL’ye düşüyor. Ayrıca belirtelim; oyunu edindiğiniz takdirde, yapabilecekleriniz de hiç de öyle yabana atılır cinsten değil.

Listedeki parçaları kullanarak, kendi bilgisayarımızın donanımlarını seçmemize ve bunları kasa içerisinde monte etmemize imkan sağlayan simülasyon oyununda, Free Build modu ile birlikte, bir kariyer modunun da bulunacağını, önceki içeriklerimizde söylemiştik. Kurduğumuz bilgisayarın performansını ölçebileceğimizi ve 3D Mark testlerine tabi tutabileceğimizi de belirtelim. Yayımlanan videoda akılda kalan soruların cevaplarını görmekle birlikte, bu simülasyon oyunu için resmi ortaklığa gidilen şirketlerin logolarının sıralandığını da görüyoruz.

Aralarında MSI, Arctic, Cooler Master, Corsair, Cryorig, Evga, FutureMark, 3D Mark, GIGABYTE, In Win, NZXT, Raijintek, SilverStone, TeamGroup gibi resmi partnerleri var oyunun. Bu partner firmaların teknoloji ürünlerinin kullanıldığı oyunda; donanımsal değişiklikle birlikte kozmetik farklılıkların da yapılabileceği videoda görülüyor. Yalnızca donanımı oluşturmakla kalmayıp, kullanım ve tamir aşamalarının da gösterildiği videoya, haberimizin hemen altından ulaşabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere PC Building Simulator, özellikle bilgisayar donanımları ile ilgilenen kullanıcılar için harika bir deneyim olacaktır. Bilgisayarını yenilemek ve nasıl performans verdiğini görmek isteyenlerin de bu oyunu denemelerinin avantaj getireceğini düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.