Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 06.04.2018

Yeter artık, bundan böyle zombilerden taraf olmaya karar verdim. Böylesine ezilen, horlanan bir zümre gelmemiştir dünyaya muhtemelen. Pek çok video oyununda düşmanımız konumundaki zombilerin de bir zamanlar insan olduğunu unutmayalım lütfen. Şaka bir tarafa, düşman olarak karşımızda zombileri görmediğimizde şaşıracak seviyeye gelir miyiz bilinmez ama Microsoft’un 2018 senesindeki video oyunları kanadında hız kazandığını görüyoruz. Sea of Thieves ile büyük ilgi çeken Microsoft, Xbox One platformuna gelecek yeni birinci parti oyunu State of Decay 2 için yepyeni bir video yayımlandı.

PAX East 2018 sırasında yeni bir State of Decay 2 videosu yayımlandı

PAX East 2018 sırasında gösterilen State of Decay 2 videosu, kısa olmasına rağmen, oyun hakkında pek çok merak edilen dinamiği görmemizi sağlıyor. Bu video vasıtasıyla, oyunun açık dünyasının hiç de küçümsenecek ölçüde olmadığını bir kez daha anlıyoruz. Karakter kıyafetlerinin çeşitliliğinin ve envanter toplama anlarının gösterimiyle, kaliteli bir yapımın bizleri beklediği izlenimimiz artıyor. Öte yandan birlikte savaşacağımız kişilerin bulunacağı ekibi oluştururken gösterilen mekanikler, oyunun kısa sürede tüketilmeyeceğinin bir habercisi gibi adeta.

State of Decay 2 oyunundaki dövüş mekanikleri, benzerlerinin üstünde bir kalitede.

Yayımlanan videoda gösterilen bir başka mekanik detayları var ki videoyu izleyen çoğu kişinin oyuna ilgisini arttıracaktır. Videoda gösterilen State of Decay 2 oyunundaki dövüş mekaniklerinden bahsediyoruz. Benzer türdeki video oyunlarına nazaran, bu mekaniklerin çeşitliliği göze çarpıyor. Yakın ve uzak savaş mekanikleri, gizli saldırılar, yakın dövüşteki farklı bitiriş teknikleri, yakalayıp fırlatma animasyonlarındaki zenginlik, oyuna olan ilgiyi bir kat daha arttıracaktır muhtemelen.

Araç kullanımı ve araçlarla çevre ve düşman etkileşiminin gösterildiği kısımları da atlamamamız gerekiyor sanırım. Keza oyundaki araçların, oynanışa olan etkisini görebiliyoruz. Bu araçların farklılıkların yanı sıra, açık dünya üzerindeki yapılarla etkileşime girilebildiği de video vasıtasıyla gözlenebiliyor. Ayrıca araçların, toplu zombi katliamı yapılabilecek bir silah olarak kullanabileceğimizi de anlıyoruz. Araçlarımız için yolda bulunan platformlar da ilginizi muhakkak çekecektir.

İçerik yazısının başında zombilerin uğradığı zulümden bahsederken, imkanın onların eline geçtiğinde neler yapabileceklerini ise videonun sonunda görebilirsiniz. Bunların, zombilerin ana karakteri parçaladığı, oldukça vahşi bitiriş animasyonları olduğunu belirtelim.  Yani yaşı küçük okurlarımızın izlememesinin daha iyi olacağı sahbeler de videonun sonunda mevcut. Bahsettiğimiz videoyu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. State of Decay 2 Xbox One ve Windows 10 platformlarına özel olarak 22 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.