Menü
https://leadergamer.com.tr/mass-effect-andromeda-birincilik/

PaRappa The Rapper Remastered

Yapımcı SIEE
Dağıtımcı SIEE
Tür
Çıkış Tarihi 4 Nisan 2017

PaRappa The Rapper Remastered İnceleme

Güzel bir nostalji yaşamaya var mısınız?


İlk olarak 6 Aralık 1996 tarihinde karşımıza çıkan PaRappa The Rapper, müzik ve ritm oyunlarının temelini atmıştı belki de oyun dünyasında. Aradan seneler, hatta 20 küsür sene geçti ve karşımıza PaRappa The Rapper Remastered çıktı. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını yapan bu oyunu bizler de inceleme şansı bulduk ve oyunun “Remastered” halinin nasıl olduğunu sizlere aktarma fırsatı elimize geçti böylece. Tabii bir de nostalji yaşadık.

PaRappa The Rapper Remastered İnceleme

Sony Interactive Entertainment, NanaOn-Sha, SIE Japan Studio iş birliğinde geliştirilen bu oyunu, detaylıca incelemeyeceğiz. Sadece oyundaki yenilikleri inceleyeceğiz. Bu, yeni yaptığımız bir şey değil. Bu güne kadar incelediğimiz tüm “Remake” ve “Remastered” yapımlarda aynı yolu uyguladık. Her neyse, PaRappa The Rapper Remastered ile karşımıza gerçekten büyük bir nostalji yapıtı çıkıyor. Fakat günümüz teknolojisine uygun bir şekilde tabii.

Oyunda dikkatimizi çeken ilk şey, ki bu arada oyunu PlayStation 4 Pro üzerinde oynuyoruz, dinamik 4K özelliği oluyor. Çünkü oyunun yenilenmiş bu sürümü, PlayStation 4 Pro üzerinde dinamik 4K çözünürlük, PlayStation 4 üzerinde de doğal 1080p çözünürlük sunuyor. Ayrıca oyunun yenilenen rap melodileri de kulaklarımızdan kaçmıyor. Bu iki değişen şey yüzünden, oyun ile ilk karşılaştığımızda farklı bir hava seziyoruz. Bu da, “Remastered” başlığının hakkını az da olsa veriyor.

Bildiğiniz üzere ilk Dualshock ile şu anki Dualshock 4 aynı değil. Yeni kontrolcünün birçok farklı özelliği ve teknolojik avantajı bulunuyor ilk kontrolcüye göre. PaRappa The Rapper Remastered oyunu da bu avantajlardan bir tanesi olan, titreşim özelliğini kullanıyor. Oyunun ayarlar menüsünden ulaşabileceğiniz küçük bir ayar ile, kontrolcünüzde bir metronom açabiliyorsunuz ve bu şekilde ritmi daha iyi bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Bu, hem oynanış açısından, hem de his açısından oldukça faydalı bizce.

parappa-the-rapper-remastered-screen-05-ps4-eu-06dec16

PaRappa The Rapper Remastered, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncularına güzel bir nostalji yaşatabiliyor. Bu yüzden, eğer müzik ve ritm oyunlarını seviyorsanız ve aynı zamanda da klasik bir PlayStation oyuncusuysanız, bu oyunu kesinlikle denemeniz gerekiyor. Fiyat etiketi başta tuzlu gelebilir, sonuçta eski bir oyun ve bolca yenilik de bulunmuyor. Fakat oyunu oynamaya başladığınız tüm bu kötü yönleri unutup, kendinizi ritme kaptırıyorsunuz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bir de Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, PC sürümü, haberleri ve diğer her şey yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

PaRappa The Rapper Remastered

PUAN: 8 /10
Yapımcı

SIEE

Dağıtımcı

SIEE

Tür

, ,

Platform

PlayStation 4

  • Yükselen çözünürlük değeri.
  • Yenilenen ve iyileştirilen ritmler.
  • Metronom tadında titreşim özelliği.
  • Yapılan iyileştirmelerin çok fazla etkili olmaması.

Eğer ritm ve müzik oyunlarını seviyorsanız, bir de üzerine nostalji yaşamak istiyorsanız, PaRappa The Rapper Remastered tam sizlik bir oyun.

Kaan GEZER Editör