Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Paragon, yapımcısı Epic Games tarafından kapatılıyor

Paragon, yapımcısı Epic Games tarafından kapatılıyor

Bedava sirke, her zaman baldan tatlı olmuyor.

PC ve PlayStation 4 oyuncularına ücretsiz olarak sunulan Paragon, kepenklerini kapatıyor. Ücretsiz çevrim içi MOBA oyununun kapatılma kararı, oyunun geliştiricisi Epic Games tarafından bildirildi. Oyunun kapanış tarihinin açıklanmasıyla birlikte, kapanış nedenleri de geliştirici firma tarafından açıklandı. Bedava sirke, her zaman baldan tatlı olmuyor anlayacağınız. Özellikle de ücretsiz MOBA oyunlarının yaygınlaştığı son yıllarda.

Paragon, yapımcısı Epic Games tarafından kapatılıyor

Ücretsiz MOBA oyunu Paragon için yapılan açıklamaya göre, oyun 26 Nisan 2018 tarihinde kapatılacak. Oyunun geliştiricisi Epic Games tarafından kapanış bildirimiyle birlikte, kapatılma nedenlerine dair açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre oyunun kapatılışının temel sebebi, yeterli sayıda oyuncunun bulunmaması ve mevcut oyuncuların sürekliliğinin sağlanamaması.

Geliştirici stüdyo Epic Games, yayımladıkları bildirimde, çok çalışmalarına rağmen oyuncuları, oyunda tutamadıklarını söylüyor ve kapanıştan dolayı özür diliyor. Uzun süren stüdyo içi değerlendirmeler neticesinde alındığı da ifade ediliyor oyunun kapanış kararının. Epic Games tarafından yapılan açıklamada ayrıca daha fazla oyuncuyu oyuna çekecek doğru yolu bulamadıkları da itiraf ediliyor.

Oyunun kapatılıyor olmasından ötürü, oyun içi ödeme yapan oyuncuların, mağdur olmalarını istemediğini de ekliyor Epic Games yaptığı açıklamada. Şöyle ki, dileyen oyuncular, doğrudan geliştirici firmaya geri ödeme bildirimlerinde bulunabilecekler. PlayStation 4 oyuncuları, eğer yoksa Epic Games hesabını oluşturarak, hesapları varsa bağlanarak; PC oyuncularıysa doğrudan geliştirici firma hesabından geri ödeme isteyebilecekler.

Günden güne ücretsiz çevrim içi oyunların artıyor olması, her oyuna pastadan yüksek paylar vermiyor haliyle. Hiç de azımsanamayacak kayıtlı oyuncu sayısına ulaşan ama oyuncuların sürekliliğini sağlayamayan Paragon için de yolun sonunun göründüğünü haberimizde okudunuz zaten. Dileyen, merak eden oyuncular, 26 Nisan 2018 tarihine kadar oyuna erişim sağlamayı sürdüreceklerini de hatırlatalım.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın