Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Fatih Kılıç, Editör Yazım tarihi: 14.03.2021

Covid-19 pandemisi oyun sektörünü oldukça yavaşlattı. Eskiden neredeyse her ay büyük yapımlar çıkarken, bu dönemde şirketler piyasaya oyun sürmekte zorlanıyor. Neyse ki, küçük oyun stüdyoları imdadımıza nispeten de olsa yetişiyor. Bu alanda imdadımıza yetişen şirketlerden biri de PolyAmorous oldu. Şirketin yayınladığı oynanış videosundan anladığımız kadarıyla Paradise Lost, birinci şahıs hikaye odaklı macera deneyimi sunacak.

Paradise Lost 24 Mart’ta geliyor

2 gün önce oyunun oynanış videosunu yayımlayan şirket, çıkış tarihi hakkında da bir video yayımladı. Bu videoya göre Paradise Lost, 24 Mart tarihinde, PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen oyun, kendini Nazi sığınağında bulan 12 yaşındaki bir çocuğun maceralarını anlatacak. Oyuncular Slav mitolojisi ve teknolojinin harmanlandığı bir yeraltı dünyasında keşif yapacak. Aynı zamanda oyunda alacakları kararlar hikayenin gidişatını ve sonunu etkileyebilecek. Neredeyse her oyunun açık dünya olmaya çalıştığı günümüzde, bu tarz düz hikaye anlatımlı oyunlar adeta bulunmaz nimet.

Yurtdışı çıkış fiyatı 15 dolar olan oyunun Türkiye fiyatlandırması ne olacak bilinmiyor. Ancak bu tarz oyunların genellikle Steam tarafında uygun fiyata satıldığını düşünürsek, yerel fiyatlandırma beklemek çok da yanlış olmaz. Oyun PC tarafında hem Steam hem de GOG’da satışa çıkarken, konsol tarafında ise eski nesile özel kaldı. PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları yeni nesil grafikler ile oyunun tadını çıkaramayacak. Yine de, konsoldaki geriye dönük uyumluluk sayesinde oyunu deneyimlemek mümkün olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.