Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 07.06.2021

PocketPair Games tarafından geliştirilen Palworld oyunu için yeni bir fragman yayımlandı. Bağımsız bir şirket olan PocketPair Games daha önce Craftopia oyunu ile adını duyurmuştu. Şimdi de Pokémon dünyasına benzeyen yeni oyunları ile tekrar kendilerinden söz ettirmeye başladılar. Oyun için kesin bir çıkış tarihi olmasa da 2022 yılı içerisinde çıkması bekleniyor. Platform tarafında ise şu ana kadar sadece PC platformuna çıkacağı kesinleşti.

Daha olgun bir Pokémon oyununa benzeyen Palworld için yeni fragman yayımlandı

Açık dünya, hayatta kalma türündeki bu oyunun Pokémon dünyasına benzediğini söylemiştik. Aynı Pokémonlar gibi bu oyunda da Pal adında yaratıklar var ve oyunun ana mantığı bu yaratıklar etrafında tasarlanmış. Yalnız, görsel olarak güzel tasarlanmış bu yaratıklarla yapabildiğimiz şeyler bu iki oyunu birbirlerinden ayırıyor. Pokémon dünyasının aksine, bu oyun daha olgun bir kitleye hitap ediyor ve oldukça karamsar bazı özellikler barındırıyor.

Oyuncuların Pal adındaki yaratıkları kullanabileceği çeşitler yerler var. Mesela, çiftçilik yaparken veya yeni binalar inşa ederken oyunculara yardım edebiliyorlar. Bunlar oyunun iyimser olan tarafları. Bunun yanında sevimli dostlarımızı çatışmalarda siper olarak da kullanabiliyoruz ya da mutsuz bir şekilde fabrikalarda çalıştırabiliyoruz ya da yemek veya başka şeylerde kullanmak için öldürebiliyoruz ya da para için satabiliyoruz. Bu özelliklerden bazıları oyunda yasa dışı kabul ediliyor o yüzden oyuncuların bunları gizli bir şekilde yapması gerekiyor. Düşününce, gerçekten Pokémonlar dünyamızda olsalardı, maalesef, büyük ihtimalle çoğu insan tarafından böyle kullanılırlardı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.