Oyun konsolları vergisi bundan sonra yüzde 20 olacak

Oyun konsolları vergisi bundan sonra yüzde 20 olacak

Belki şimdi alabiliriz?

Bildiğiniz üzere, oyun konsolları için bir ara %50 vergi gelmişti. Fakat, bunun daha sonradan %20’ye tekrardan düşeceği söylenilmişti. 2021 yılı ile birlikte bizleri bekleyen vergiler o yönde olacak gibi duruyor. Çünkü, resmi gazetede yayımlanan yeni bilgiler göre, oyunlar üzerindeki vergiler %50’den %20’ye iniyor. Yani, yarın itibari ile oyun konsolları vergisi yüzde 20 olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyun konsolları vergisi artık yüzde 20 oluyor

Oyun konsolları üzerindeki vergiler yüzünden zaten PS5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S fiyatları bir hayli yüksekti. Fakat bunun geçici olduğu, %20’ye tekrardan düşeceği belirtilmişti. Sonrasında süreler uzatıldı derken, yarın itibari ile bu vergiler %20’lere inecek. Bu durumu kendiniz kontrol etmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz resmi gazete ilanından kendiniz de 9504 numaralı yeri kontrol edebilirsiniz. Ardından da, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz resmi gazete ilanından, vergilerin düştüğünü görebilirsiniz.

Peki bu durumun sonuçları ne olacak? Hemen bundan da kısaca da olsa bahsedelim. Zaten 8300 TL gibi fiyatlarla çıkış yapan oyun konsolların fiyat etiketleri bir tık daha düşecek. Bu sayede, 8300 TL gibi fiyatlarla çıkan konsolların fiyat etiketleri en azından biraz daha alınabilir seviyelere inmiş olacak. Bakalım, ilerleyen günlerde güncel fiyat etiketlerini görürüz zaten. Güncel fiyat etiketleri ortaya çıkınca da sizlere yine bir haberimizde durumu anlatırız. Umarız ki, gerçekten de artık rahat bir şekilde oyun konsolu alabileceğimiz seviyelere iniş yapar fiyatlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.