Overwatch’un en kötü karakteri Zenyatta!

Overwatch’un en kötü karakteri Zenyatta!

Overwatch rekabetçi modu tüm hızıyla oynanmaya devam ederken elimizde bazı bilgiler var.

Geçtiğimiz günlerde Overwatch bir yama ile rekabetçi moda kavuştu. Profesyonel takımlar da dahil olmak üzere milyonlarca kişi tarafından oynanan rekabetçi modda oyuna eklenen son içerik yaması ve daha önce yapılan dengeleme yamasının etkilerini görmek mümkün. Özellikle de karakterlerin popülerliğinde. Yamadan önce çok popüler olan McCree ve Widowmaker beklenen bir düşüşe geçerken bizi en çok şaşırtan Zenyatta’nın turnuvalar çapında hiç kullanılmayışı oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

maxresdefault

Robotik Dalai Lama’mız profesyonel oyunculardan nasibini almış gibi görünüyor. Bizim öngörümüz Widowmaker’a gelen hasar azaltmasından sonra Zenyatta’nın daha çok kullanılacağı yönündeydi. Çünkü azaltmadan önce Widowmaker’ın gördüğü bir Zenyatta, ölü bir Zenyatta’ydı. Ancak profesyonellerin bir bildiği var ki Lucio ve Mercy gibi diğer destek karakterlerini neredeyse bütün takımlar alıyor. Bunun nedenini, bu karakterlerin Zenyatta’dan daha mobil ve daha güçlü can doldurma kapasiteleri olmasına bağlayabiliriz. Tabi bir de Zenyatta’nın destek karakterleri arasında en az cana sahip olanı olması da büyük bir etken.

overwac

Bu istatistikler YouTube üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz Alienware Monthly Melee turnuvasına ait. Bu turnuvada Counter-Strike: Global Offensive’dan tanıdığımız EnvyUs ve Cloud9 gibi takımları görmek mümkün. Daha ilerideki turnuvalarda neler olur bilemiyoruz ama oyunun metası (belli bir takım kompozisyonunun diğerlerinden daha güçlü olması ve sürekli o kompozisyonun seçiliyor oluşu.) şu an oturmuş gözüküyor. Tabii bu istatistikler profesyonel oyunculara ait. O yüzden daha düşük seviyedeki oyunlarda durum ne olur bilemiyoruz. Ancak bu bilgilerin ışığında Blizzard cephesinden önümüzdeki sezonda Zenyatta için bir geliştirme bekliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch rekabetçi modu ve yamanın diğer içerikleri için önceki yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.