Overwatch’un 1.1.0.2 yaması yayımlandı!

Overwatch’un 1.1.0.2 yaması yayımlandı!

Yama, yeni bir karakter ve eski karakterler için denge değişiklikleri içeriyor.

Bir kaç haftadır beklediğimiz gün geldi. Overwatch’un yeni karakteri Ana, 20 Temmuz 2016 tarihli 1.1.0.2 yamasıyla çevrim içi oldu. Yama, bir çok denge mekaniği de içeriyor. Buyurun bu değişikliklere kısaca bakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

overwatch_ana

Eklenen yeni karakteri zaten biliyoruz. Uzunca bir süredir kendisinin kim olacağını konuştuk. Onun dışında en dikkat çeken özellik; kendi canlarını doldurabilen karakterlerin, bunu yaparlarken en güçlü yeteneklerini de şarj ediyor olması. Örneğin, Soldier 76, Bastion ve RoadHog gibi karakterler canlarını doldururken, en güçlü yeteneklerini de şarj edebilecekler. Tabii dengeyi bozmamak açısından bu karakterlerin yeteneklerinin şarj kapasitesi arttırılmış. Soldier 76, Lucio ve Bastion bu arttırımdan %10 oranında etkilenirken, RoadHog için bu oran %45.

Bahsettiğimiz güncelleme dahilinde, Mercy de güçlendirilen karakterler arasında. Sağ fare tuşu ile yaptığımız “Damage Boost”, artık takım arkadaşımızın verdiği hasarı %30 yerine %50 arttırıyor. Ölen takım arkadaşlarını canlandırma özelliği “Resurrect” ise bunu dengelemek amaçlı %30 oranında daha zor şarj olacak. Ancak “Resurrect” özelliğini kullandığımız sırada artık karakterimiz hareket edebiliyor olacak. Dolayısıyla takım arkadaşlarını canlandırmak için ölen Mercy’lerin sayısı bayağı azalacak. D.Va ve Zenyatta için ise durum PTR sunucularındaki hallerinden pek farklı değil. Bu değişiklikleri anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Yama ile gelen diğer bir güncelleme de oyunun uzatma “Overtime” mekaniklerine geliyor. Bu sayede eğer bir maç uzatmaya giderse; hem uzatma süresi daha kısa olacak, hem de uzatma süresinde ölen oyuncular 2 saniye daha geç canlanacak. Overwatch ekibi belli ki çok uzun süren maçlar istemiyor. Bize göre de gayet yerinde bir karar. Tüm bunların dışında, her yamadan bekleyebileceğimiz küçük hata düzeltmeleri ve geliştirmeler mevcut. En son Overwatch haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.